Budować twierdzę. Ruch podejmie Przemszę

O trzecie z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością powalczą w sobotę piłkarze Ruchu Radzionków. “Żółto-Czarni” zagrają z sąsiadującą z nimi pod względem punktowym w tabeli Przemszą Siewierz.

Fanom radzionkowian domowe starcia z siewierzanami ostatnimi czasy kojarzą się wyjątkowo dobrze. W poprzednim sezonie radzionkowianie rozbili Przemszę 7:3, a rok wcześniej rozgromili 7:0. Tym razem z pewnością poprzeczka przed “Żółto-Czarnymi” powędruje zdecydowanie wyżej. O ile bowiem Przemsza do ostatnich kolejek biła się przede wszystkim o zachowanie IV-ligowego bytu, teraz wpisuje się w zakres szerokiej czołówki tabeli. Po siedmiu meczach zespół trenera Mateusza Mańdoka ma na koncie 12 punktów, plasując się na czwartym miejscu w stawce.

W meczu z Ruchem zespół – drugi raz z rzędu – w roli trenera poprowadzi jego… najskuteczniejszy strzelec, Damian Adamiecki. Współlider klasyfikacji snajperów zastępuje Mateusza Mańdoka po tym, jak szkoleniowiec Przemszy został ukarany zawieszeniem na dwa ligowe spotkania po starciu z MKS-em Myszków. Tydzień temu – ze swoim trenerem na trybunach – siewierzanie poradzili sobie jednak wystarczająco dobrze, by po meczu z Rozwojem Katowice dopisać sobie komplet punktów. Gola na wagę wygranej zdobył wspomniany już Adamiecki, a skromne rozmiary zwycięstwa były przede wszystkim efektem świetnej dyspozycji golkipera młodej ekipy ze stolicy województwa.

Dla Przemszy sobotni wyjazd do Radzionkowa będzie czwarty w sezonie rozgrywanym w roli gości. Dotychczas siewierzanie wygrali dwa razy – na inaugurację z beniaminkiem z Orła Miedary i dwa tygodnie temu po szalonym widowisku z MKS-em w Myszkowie (5:4). Ruch, już z powracającym po karze trenerem Marcinem Trzcionką na ławce, będzie z kolei celował w trzecią wygraną na swoim boisku. Do składu wróci Miłosz Ćwielong, zabraknie za to zawieszonego na aż 5 meczów przez Komisję Dyscypliny ŚlZPN Marcina Kowalskiego. “Cidry” przed tygodniem w Szombierkach udowodniły jednak, że mimo dość wąskiej kadry potrafią punktować w każdych okolicznościach. Ruch nie przegrał żadnego z ostatnich pięciu meczów, ewentualne punkty zdobyte z Przemszą mogą mieć ogromną wagę dla końcowych rozstrzygnięć całego sezonu.

Początek meczu z Przemszą Siewierz w sobotę o godzinie 16:00. Zapraszamy!