Znowu bez goli. Ruch remisuje z Przemszą

Drużyna Ruchu Radzionków po raz drugi z rzędu kończy mecz bezbramkowym remisem. Tym razem na swoim boisku podzieliła się punktami z Przemszą Siewierz.

Wracający po odbyciu kary na ławkę szkoleniową trener Marcin Trzcionka nie mógł w sobotę skorzystać z pauzującego z powodu kontuzji Piotra Kwaśniewskiego i zdyskwalifikowanego na pięć spotkań Marcina Kowalskiego. Mimo tych ubytków “Żółto-Czarni” rozegrali dobre spotkanie, mierząc się z plasującym się odrobinę wyżej rywalem.

Niewiele brakowało, a gospodarze już w 2. minucie cieszyliby się z prowadzenia. Świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Szymon Siwy, ale frunącą idealnie w kierunku okienka bramki siewierzan piłkę efektowną paradą wybił Przemysław Popczyk. W pierwszej połowie goście jeszcze dwukrotnie odetchnęli z ulgą po okazjach dla radzionkowian. Najpierw czujność bramkarza rywala płaskim uderzeniem sprawdził Kacper Zalewski, a w 35. minucie siewierzanie ratowali się interwencją na linii bramkowej po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu we własnej “szesnastce”.

Po zmianie stron pierwszym, który spróbował otworzyć rezultat meczu był Michał Szromek. Uderzył zza pola karnego, ale piłka potoczyła się centymetry obok słupka. Jeszcze więcej szczęścia goście mieli po interwencji jednego ze swoich obrońców, który próbując wybić piłkę na rzut rożny obił słupek własnej bramki. Dwie dobre szanse mieli także siewierzanie. Najpierw Damian Adamiecki w świetnej sytuacji nie trafił w światło bramki, później efektowną interwencją Rafała Strzelczyka wyręczał… Miłosz Ćwielong.

Ruch do końca walczył o to, by sięgnąć przy Knosały po pełną pulę. Okazje mieli Kacper Zalewski i Szymon Matysek, ale żadnemu z naszych młodzieżowców nie udało się wbić piłki do bramki. Po końcowym gwizdku radzionkowianie z szacunkiem przyjęli jeden punkt przyznając jednak, że do wygranej zabrakło im naprawdę niewiele.

Ruch Radzionków – Przemsza Siewierz 0:0

Ruch: Strzelczyk – Turczyn, Otwinowski, Harmata, Fulianty (76′ Sadlak) – Zalewski (76′ Brewczyk), Siwy (90′ Duda), Szromek (85′ Dudziński), Gwiaździński, Ćwielong – Matysek. Trener: Marcin Trzcionka.

Przemsza: Popczyk – Siemański (55′ Peda), Przystalski (71′ Dzido), Adamiecki, Bartusiak (73′ Borowski), Bębenek, Wanatowicz, Zakharchenko, Kamiński, TImochina, Jarka (64′ Wolny). Trener: Damian Adamiecki.

Żółte kartki: Turczyn, Gwiaździński (Ruch), Siemoński, Jarka, Przystalski (Przemsza)