Cenna zdobycz i… niedosyt. Derby na remis

Ruch Radzionków bezbramkowo zremisował wyjazdowe derby z Szombierkami Bytom. „Żółto-Czarni” w końcówce spotkania mieli dwie, kapitalne szanse na zadanie decydującego ciosu. W obu przypadkach zawiodła skutczność.

To nie było wielkie widowisko przy Frycza-Modrzewskiego, co przyznawali po końcowym gwizdku również jego główni aktorzy. Gospodarze mogli żałować zaprzepaszczonych okazji z pierwszego kwadransa spotkania. Za każdym razem błędy otwierające drogę do bramki rywalowi popełniali „Żółto-Czarni”. Najpierw jednak tuż nad bramką uderzył Sebastian Siwek, a w 15. minucie pojedynek ze świetnie interweniującym Rafałem Strzelczykiem przegrał Jakub Szczepanik.

Gra była rwana, brakowało kolejnych emocji pod obiema bramkami. Kiedy już wydawało się, że radzionkowianom uda się po raz pierwszy zagrozić bramce Andrzeja Wiśniewskiego, zawodziły kluczowe decyzje, czy ostatnie podania.

Po przerwie bezradni na połowie Ruchu byli z kolei miejscowi. Senne tempo derbów przerwała druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Szczepanika sprawiły, że piłkarze trenera Marcina Trzcionki przez ponad 20 minut grali z przewagą jednego zawodnika. Stworzyli sobie dwie okazje do zdobycia gola. Najpierw – w 73. minucie oko w oko z Wiśniewskim stanął Matysek, ale skończyło się tylko rzutem rożnym. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu w sporym zamieszaniu piłkę trzy metry od bramki rywala miał Kacper Zalewski, ale choć wydawało się, że gol to już tylko formalność, znów trzeba było zadowolić się jedynie kornerem.

Ruch bramki nie strzelił, jednak mimo zmarnowanych okazji z końcówki musi szanować punkt wywieziony z boiska „Zielonych”. Mimo nieobecności Miłosza Ćwielonga, Marcina Kowalskiego i Piotra Kwaśniewskiego, a także braku na ławce szkoleniowej obserwującego spotkanie z trybun trenera Trzcionki, „Cidry” punktują piąty raz z rzędu. Kolejny mecz o ligową stawkę radzionkowianie zagrają za tydzień, gdy podejmą Przemszę Siewierz. Wcześniej – w środę – pojadą do Miasteczka Śląskiego zmierzyć się z miejscową Odrą w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bytom.

Szombierki Bytom – Ruch Radzionków 0:0

Szombierki: Wiśniewski – Szczepanik, Stachoń (66′ Łebko), Ściuk, Grolik, Dzierbicki, Okaj (74′ Śliwa), Orzeszyna, Siwek (35′ Tylec), Moritz, Tsuleskiri (81′ Stasiński). Trener: Kamil Zieleźnik.

Ruch: Strzelczyk – Turczyn, Harmata, Otwinowski, Fulianty – Dudziński (62′ Szromek), Siwy, Gwiaździński, Zalewski, Sadlak (62′ Brewczyk), Matysek. Trener: Marek Tomczyk.

Żółte kartki: Stachoń, Szczepanik (Szombierki), Sadlak, Fulianty, Gwiaździński (Ruch)