“Cidry” wróciły do zajęć

Drużyna Ruchu Radzionków rozpoczęła przygotowania do piłkarskiego sezonu 2022/23. Piłkarze Ruchu w poniedziałek odbyli pierwszy po okresie urlopowym trening pod okiem trenera Marcina Dziewulskiego.

W zajęciach wzięło udział 27 zawodników, w tym trzech bramkarzy. Wśród trenujących pojawiła się spora grupa młodzieży SMS-u Radzionków. Już tradycyjnie w okresie przygotowawczym potencjałowi wychowanków przygląda się sztab szkoleniowy “Cidrów”.

W treningu z przyczyn prywatnych nie wziął udziału Tomasz Harmata, który kilka dni temu podpisał się pod nową umową z klubem. Po odniesionych w poprzednim sezonie urazach indywidualnie ćwiczyli Michał Szromek i Rafał Kuliński. Obaj w niedługim czasie powinni być już w pełnej dyspozycji. Po długim okresie rehabilitacji w pełni sił jest już za to Szymon Cichecki, który wziął udział w poniedziałkowym treningu.

Radzionkowianie w dalszej części tygodnia będą ćwiczyć na boisku z naturalną nawierzchnią przy Narutowicza. W sobotę rozegrają pierwszy sparing. Ich rywalem będzie młodzież Górnika Zabrze grająca w Centralnej Lidze Juniorów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 na boisku Gazobudowy Zabrze.