Ciekawostki po meczu z Miedzią

Debiuty w zespole Ruchu Radzionków w meczu z Miedzą II Legnica zaliczyli: Daniel Sroka, Patryk Wnuk, Dawid Krzemień oraz Mikołaj Łabojko.

Marcin Trzcionka zagrał w tym spotkaniu mecz numer dwieście sześćdziesiąt dla “Cidrów”! Kapitan drużyny uświetnił to dwiema asystami.

Robert Wojsyk, który w starciu z legniczanami popisał się (nieklasycznym) hat-trickiem, zaliczył tym samym najlepsze wejście w sezon odkąd gra w Ruchu Radzionków. Ostatni raz trzy gole strzelił 11 listopada 2017 roku w wyjazdowym meczu ze Spartą Lubliniec.
Trzeci gol Wojsyka był zarazem jego osiemdziesiątym trafieniem dla Ruchu Radzionków!

Na wygraną na inaugurację rozgrywek kibice Ruchu Radzionków czekali trzy lata. W ostatnich dwóch sezonach Ruch rozpoczynał czwartoligowe rozgrywki od strat punktów. I właśnie te trzy sezony temu ostatni raz “Cidry” rozpoczęły sezon od conajmniej czterech goli, wygrywając wówczas 5:0 z Górnikiem Piaski.

Co ciekawe, przed tym zwycięstwem była za Ruchem w lidze seria trzech meczów bez wygranej.

Ostatni raz siedem goli w ligowym meczu radzionkowian padło 7 października 2017 roku w wygranym 7:0 spotkaniu z Piastem II Gliwice. To także ostatni przypadek meczu ligowego, w którym piłkarze Ruchu strzelili co najmniej cztery gole.

Zaś ostatni raz “Cidrom” przy stracie trzech bramek udało się wygrać 7 maja 2016 roku w starciu ze Slavią Ruda Śląska (5:3).

W zespole żółto-czarnych w sobotę w Orzechu pojawiło się dwóch piłkarzy, którzy mogą pamiętać z boiska poprzedni występ Ruchu w trzeciej lidze. 4 czerwca 2014 roku w wygranym 4:1 wyjazdowym meczu z Czarnymi Otmuchów zagrali Rafał Strzelczyk oraz Damian Sadowski.