Ciekawostki po meczu z Piastem II Gliwice

Tomasz Leszczyński rozegrał z Piastem II Gliwice swój trzydziesty mecz w barwach Ruchu Radzionków.

Mateusz Pietryga w tym spotkaniu zadebiutował w lidze. Dotąd pojawiał się na boisku tylko w meczach pucharowych.

Kamil Banaś i Mateusz Nowara zdobyli swoje pierwsze gole w tym sezonie.

Robert Wojsyk strzelając bramkę i notując w sobotę asystę potwierdził swoją wiodącą rolę w grze ofensywnej zespołu. Jest w tej chwili liderem drużyny zarówno w zdobytych bramkach, jak i w zaliczonych asystach. Łącznie brał bezpośredni udział przy dziesięciu z dwudziestu trzech ligowych bramek zdobytych przez żółto-czarnych.

Jeśli chodzi o zestawienie zawodników z największą regularnością trafiającą do siatki rywali to przoduje zdecydowanie Andrzej Piecuch, który w lidze rozegrał sto jeden minut, a strzelił cztery gole, co sprawia, że średno pokonuje bramkarzy co dwadzieścia pięć minut.

Wygrana 7:0 należy do ścisłej czołówki najwyższych zwycięstw ligowych Ruch Radzionków w historii. Najwyższe zwycięstwa to po 8:0 z Fortuną Gliwice (2014r. i 2015r. wo), a sobotni wynik zapiszemy na drugim miejscu wespół z 7:0 ze Stalą Zielona Góra (1952r.), Polonią Gdańsk (1997r.) i Przyszłością Ciochowice (2015r.).

Z kolei pięć goli w jednej połowie, jak to miało miejsce w drugiej części gry spotkania z Piastem, Ruchowi ostatni raz w lidze udało się strzelić w meczu z Zielonymi w Żarkach w połowie maja 2016 roku.