Kacper Sadlak piłkarzem “Cidrów”

Kacper Sadlak został nowym zawodnikiem Ruchu Radzionków. Były gracz chorzowskiego Ruchu podpisał z “Cidrami” 2-letni kontrakt.

Kacper Sadlak jest wychowankiem Andaluzji Piekary Śląskie. Przez 9 ostatnich lat piłkarskich umiejętności uczył się w Akademii chorzowskiego Ruchu. Grający na pozycji pomocnika 20-latek przechodził w barwach “Niebieskich” przez kolejne kategorie wiekowe, swoimi umiejętnościami zwracając uwagę sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu chorzowian. Zapraszany do treningów z ligową ekipą Ruchu Chorzów jako jej zawodnik rozegrał kilka sparingów, ale nie udało mu się zadebiutować w meczu o punkty. W ubiegłym sezonie był za to kluczowym zawodnikiem rezerw “Niebieskich”, które do ostatnich kolejek biły się o awans do IV ligi.

– Obserwowaliśmy go od dłuższego czasu. Wiemy, że może zagrać na każdej ofensywnej pozycji. Uzupełnia więc nasz zespół tam, gdzie mamy największe braki. Kacper ma duże możliwości, nieprzypadkowo trenował z pierwszą drużyną “Niebieskich” i jestem przekonany, że to dobry ruch dla naszego klubu – mówi trener Marcin Trzcionka.

Kacper Sadlak podpisał z Ruchem Radzionków 2-letni kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2025 roku.