Ciekawostki po ostatnim trzecioligowym wyjeździe

Mateusz Hermasz przeciwko Stali Brzeg po raz sto dwudziesty wybiegł na murawę jako piłkarz „Cidrów”.

Szymon Małecki w Brzegu rozegrał dziesiąty mecz w żółto-czarnej koszulce, i otrzymał czwartą żółtą kartkę, a to oznacza, że swojego dorobku już nie powiększy, bo w ostatnim meczu sezonu będzie pauzował.

Także Amine Mohamed Boudguiga w tym spotkaniu zagrał dla Ruchu po raz dziesiąty.

Rafał Deptała i Szymon Turczyn zadebiutowali w sobotę w trzeciej lidze.

Marcel Gieroń zobaczył swoją pierwszą czerwoną kartkę odkąd gra w Ruchu Radzionków. Ogółem w tym sezonie, licząc mecze pucharowe i ligowe ma oprócz tej czerwieni siedem żółtych kartek.

To już trzecia bezpośrednia czerwona kartka zawodników Ruchu w rundzie jesiennej.

Mecz ze Stalą Brzeg był już dwunastym bez zwycięstwa z rzędu, a tym samym przedłużona została najgorsza seria od dziesięcioleci. W okresie, kiedy posiadamy komplet wyników Ruchu, najdłużej bez wygranej „Cidry” zostawały wcześniej w lidze przez dziesięć spotkań.

Była to zarazem piąta z rzędu porażka na wyjeździe. Najdłuższa seria przegranych meczów na stadionach rywali wynosi sześć spotkań, a miała ona miejsce jesienią 2003 roku w starej trzeciej lidze.

Po przedostatniej kolejce rozgrywek radzionkowianie mają na swoim koncie straconych 66 bramek, nigdy wcześniej żółto-czarnym nie zdarzyło się w całym sezonie dopuścić do utraty aż tylu goli.

Minimum 4 znaki