Czas na pierwszy sparing. Gramy z AKS-em Mikołów

Ruch Radzionków w sobotę rozegra pierwszy tej zimy mecz sparingowy. Rywalem “Cidrów” będzie czołowa drużyna katowickiej okręgówki – AKS Mikołów.

W ostatniej chwili w harmonogramie gier towarzyskich podopiecznych trenera Michala Farasa doszło do drobnej korekty. Zaplanowany wcześniej na 21-go stycznia mecz z LKS-em Żyglin został odwołany. Powód? Zmiany w sztabie szkoleniowym przeciwnika i przesunięcie rozpoczęcia jego przygotowań do ligowej wiosny.

Sztab “Cidrów” – na wypadek nieznalezienia zastępstwa za ekipę z Żyglina – na najbliższą sobotę zaplanował grę wewnętrzną. Ostatecznie jednak kilka dni temu do sparingowego “kalendarza” wskoczył AKS Mikołów i to z nim “Żółto-Czarni” zagrają w weekend przy Knosały.

Rywal, choć notowany ligę niżej od radzionkowian, z pewnością zawiesi poprzeczkę wysoko. Ekipa trenera Adama Krzęciesy, którego pamiętamy z występów w barwach “Żółto-Czarnych”, jest czołową drużyną katowicko-sosnowieckiej okręgówki, plasując się w tabeli na 3. pozycji i ustępując jedynie rezerwie chorzowskiego Ruchu oraz Sparcie Katowice.

Początek spotkania Ruchu z AKS-em Mikołów w sobotę, 21-go stycznia o godzinie 10:30 na boisku przy Knosały.