Czas na próbę generalną!

Ostatni sprawdzian przed startem ligowej wiosny. Ruch Radzionków w meczu sparingowym zmierzy się z Unia Raciborz, która sprawdzi formę „Cidrów” na tydzień przed grą o stawkę.

Dla naszych sobotnich gości starcie z „Żółto-Czarnymi” również będzie próbą generalną przed wiosenną inauguracją. Cele obu drużyn na nadchodzącą rundę są jednak zgoła inne – w Radzionkowie liczą, że po przeciętnej jesieni uda się powrócić do czołówki ligowej tabeli, w Raciborzu muszą skupić się przede wszystkim na walce o utrzymanie ligowego bytu. Drużyna prowadzona z ławki trenerskiej przez doskonale znanego z ekstraklasowych boisk Dawida Plizgę jest beniaminkiem. Na półmetku zajmuje przedostatnie, 15. miejsce w stawce IV-ligowej grupy II, a na „dzień dobry” zagra z MKS-em Lędziny, który ma nad nią cztery oczka przewagi.

Ruch grę o punkty zainauguruje na trudnym terenie Rozwoju w Katowicach. Na tydzień przed tym spotkaniem trener Marcin Trzcionka ma do dyspozycji m.in. świeżo pozyskanego z Pniówka Pawłowice Leona Fuliantego. Kadra drużyny jest już niemal zamknięta, choć niewykluczone, że zostanie uzupełniona o jeszcze jednego gracza, mającego wzmocnić rywalizację o miejsce między słupkami.

Mecz z Unią Racibórz zaplanowano na sobotę, a jego rozpoczęcie na godzinę 12:30. Próba generalna zapowiada się interesująco. Na trybuny przy Knosały zapraszamy wszystkich sympatyków „Żółto-Czarnych”.