Efektowna próba generalna!

Efektowne zakończenie okresu przygotowawczego w wykonaniu „Żółto-Czarnych”. Ruch w ostatnim tej zimy meczu kontrolnym wygrał z Unia Racibórz aż 7:2.

– Mówiłem już jakiś czas temu, że dla mnie nie ma czegoś takiego jak „sparing”. W każdym meczu trzeba zagrać jak najlepiej, więc dziś mówimy o próbie generalnej – otwarcie zapowiadał kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego trener Marcin Trzcionka.

Jego zawodnicy wzięli sobie do serca słowa szkoleniowca. Od początku kreowali dobre okazje pod bramką rywala. Początkowo najwięcej działo się po stałych fragmentach gry. Już po pierwszym z nich powinno być 1:0, ale piłka uderzona przez Szymona Matyska trafiła w… głowę stojącego na linii bramkowej Michała Szromka.

„Cidry” przeważały, ale marnowały nawet najlepsze okazje na objęcie prowadzenia. Od czasu do czasu groźni bywali również przyjezdni, ale z reguły brakowało im „ostatniego podania”, zaś przy efektownym uderzeniu jednego z raciborzan kapitalnie wyciągnął się Rafał Strzelczyk.

Sprawy w swoje ręce wziął wreszcie Bartosz Nawrocki. W 36. minucie otworzył wynik spotkania po tym jak nie dał sobie zabrać piłki w szesnastce rywala, 5 minut później podwyższył z rzutu karnego wywalczonego przez Michała Szromka, a w 50. minucie miał już na koncie hat-tricka.

W międzyczasie, ale i później, piłka wpadała do sieci raciborzan aż pięciokrotnie (!), ale w każdym z tych przypadków arbiter dopatrywał się pozycji spalonych u graczy „Cidrów”. Tymczasem niespodziewanie kontakt z gospodarzami złapali przyjezdni – najpierw skutecznie egzekwując „jedenastkę”, a później wykorzystując błąd bramkarza testowanego między słupkami radzionkowian.

Piłkarze Marcina Trzcionki nie zostawili jednak ekipie trenera Dawida Plizgi żadnych złudzeń. Prawdziwy popis dał Marcin Kowalski. Doświadczony zawodnik najpierw asystował przy golu Szymona Cicheckiego, potem sam dwa razy trafił do siatki, a w ostatniej minucie zanotował ostatnie podanie przy ustalającym wynik golu Bartłomieja Gwiaździńskiego.

Ruch Radzionków – Unia Racibórz 7:2 (2:0)

7:2 – Bartłomiej Gwiaździński 90′

Ruch: Strzelczyk (46′ zawodnik testowany) – Turczyn, Harmata, Fulianty (46′ Otwinowski), Ćwielong – Kopeć (60′ Baran), Zalewski (79′ Szlenk), Gwiaździński, Szromek (60′ Siwy), Matysek (60′ Cichecki) – Nawrocki (60′ Kowalski).