Dąbrowska klątwa zdjęta. Ruch przywitał się z wiosną!

Kapitalne widowisko stworzyli swojej publiczności na przywitanie wiosny piłkarze Ruchu Radzionków. “Cidry”, choć do 84. minuty przegrywały z Unią Dąbrowa Górnicza 0:1, w końcówce meczu odwróciły jego losy, sięgając po pierwszą ligową wygraną w tym roku i kończąc serię gości, którzy od kilku spotkań zdawali się mieć patent na ekipę “Żółto-Czarnych”.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. Obie drużyny miały w niej swoje “momenty”. W tych kluczowych Rafała Strzelczyka ratowała poprzeczka, a Aleksandra Webera wyręczył w jego bramce jeden z obrońców Unii.

Po zmianie stron wciąż żadna ze stron nie potrafiła zadać pierwszego, celnego ciosu. Gdy wydawało się, że bliżsi ku temu są radzionkowianie, Weber posłał długą piłkę w kierunku Antoniego Turczyńskiego, a ten uciekł obrońcom Ruchu i lobem nad Strzelczykiem otworzył rezultat.

Trener Marcin Trzcionka dokonywał kolejnych zmian, ale jego zespół długo nie potrafił znaleźć recepty na defensywę rywala. Kiedy ją jednak przełamał, gole posypały się jak z rękawa. Najpierw do remisu głową doprowadził Michał Szromek, potem z pola karnego celnie huknął Bartosz Nawrocki. Ten ostatni miał też ogromny udział przy trzecim trafieniu, bo to po jego strzale z ostrego kąta piłkę do swojej siatki skierował Kowalczyk.

Po falstarcie w Katowicach Ruch wykorzystał atut swojego boiska, efektownie witając się w tym roku z publicznością w Radzionkowie. Za tydzień “Cidry” powalczą o pierwsze wyjazdowe punkty tej wiosny. Poprzeczka znowu będzie wisiała wysoko – zmierzymy się z liderującą stawce Podlesianką Katowice.

Ruch Radzionków – Unia Dąbrowa Górnicza 3:1 (0:0)

0:1 – Antoni Turczyński 71′
1:1 – Michał Szromek 84′
2:1 – Bartosz Nawrocki 87′
3:1 – Łukasz Kowalczyk 90+1′-sam

Ruch: Strzelczyk – Turczyn (77′ Fulianty), Otwinowski, Harmata, Ćwielong – Kopeć (72′ Cichecki), Zalewski (64′ Siwy), Gwiazdziński, Szromek, Matysek (64′ Baran) – Nawrocki. Trener: Marcin Trzcionka.

Unia: Weber – Koziński, Krzymowski, Syguła, Stefański (81′ Bąk), Jędrzejczyk (62′ Kowalczyk), Machalski (74′ Kiwior), Turczyński, Janus (62′ Warzycki), Bielawski, Obuchowski. Trener: Dariusz Klacza.

Sędzia: Robert Kowalczyk (Częstochowa)
Żółte kartki: Turczyn, Nawrocki (Ruch), Janus, Turczyński, Syguła (Unia)