Derby dla “Cidrów”. Ruch goni lidera!

Drużyna Ruchu Radzionków odniosła zwycięstwo w derbowym meczu z Szombierkami w Bytomiu. Wynik rozstrzygnął się w drugiej połowie za sprawą dwóch goli Bartosza Nawrockiego.

W pierwszej połowie podopieczni trenera Marcina Dziewulskiego mieli wyraźną przewagę, którą jednak trudno było im przekuć na klarowne okazje do zdobycia bramki. Niewiele działo się również w polu karnym Mateusza Szukały, a oba zespoły na przerwę schodziły z bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron nieco odważniej do ataku ruszyli gospodarze, ale po kilku minutach radzionkowianie opanowali sytuację. To właśnie Ruch zadał decydujące ciosy w derbowym meczu. Dwa gole zdobył Bartosz Nawrocki, zapewniając “Cidrom” kolejne trzy punkty w tabeli. Tego samego dnia punkty w starciu z Rozwojem w Katowicach stracił liderujący stawce Raków II Częstochowa. Zwycięstwo w Szombierkach pozwoliło więc “Żółto-Czarnym” zredukować stratę do pierwszego miejsca do zaledwie trzech punktów.

Szombierki Bytom – Ruch Radzionków 0:2 (0:0)

0:1 – Bartosz Nawrocki 66′
0:2 – Bartosz Nawrocki 85′

Szombierki: Wierzbicki – Wagner (79′ Rusz), Oracz, Stefaniak, Śliwa, Koschny (73′ Tsuleiskiri), Wróbel (69′ Hewlik), Łebko, Pośpiech, Moritz, Zając. Trener: Krzysztof Kiełb.

Ruch: Szukała – Turczyn, Otwinowski, Pietryga, Ćwielong – Kopeć (90′ Brewczyk), Siwy (87′ Zalewski), Kuliński, Gwiaździński, Bougduiga (71′ Piecuch) – Nawrocki (88′ Matysek). Trener: Marcin Dziewulski.

Sędzia: Dawid Cieślok (Ruda Śląska)
Żółte kartki: Wagner, Śliwa (Szombierki)