Derby! Podtrzymać zwycięską passę

Nawet najwięksi malkontenci nie mogą narzekać na nudę na początku rundy rewanżowej pierwszej grupy czwartej ligi. Z jednej strony “Cidry” swoją pazernością na sięganie po trzy punkty w każdym meczu imponują, a z drugiej – po wysoko wygranym spotkaniu na szczycie tabeli przed tygodniem, teraz przed Ruchem kolejne niezwykle ciekawe i prestiżowe spotkanie. O godzinie 15:30 radzionkowianie zmierzą się w Bytomiu z Szombierkami.

Derby! Mecz, który rozgrzewa jednych i drugich, i który od początku sezonu w obu ekipach podkreślony jest w terminarzu. Wagi tego spotkania nie umniejsza w żadnym wypadku różnica w sytuacji w tabeli Ruchu i Szombierek, choć faktem jest, że jeszcze nigdy w historii tych meczów (którą przedstawiliśmy tutaj) nie była ona tak duża. Na korzyść żółto-czarnych! “Cidry” na swoim koncie mają ponad dwa razy więcej punktów od popularnych “Zielonych”, a też na wyjazdach wygrywały przeszło dwa razy częściej niż Szombierki na własnym stadionie!

Za Ruchem seria pięciu kolejnych wygranych, z fantastycznym bilansem bramkowym 21:0. Bytomianie zaś wiosną jeszcze nie wygrali, choć mierzyli się u siebie z liderem Rakowem II Częstochowa, a potem na wyjeździe na trudnym terenie w Dąbrowie Górniczej. Jesienią, na progu sezonu wygraliśmy u siebie 3:0. To wszystko każe faworyta tego meczu upatrywać w zespole gości. Jednak derby – co wcale nie jest tylko frazesem – rządzą się własnym prawami. Gdy zaś do tego dodamy, że przy Frycza-Modrzewskiego “Cidrom” zawsze grało się bardzo trudno, a w lidze tam jeszcze nigdy nie wygrały, to rysują nam się duże emocje i na boisku i na trybunach. Starcie tych dwóch stulatków, mających w swojej historii przecież grę w Ekstraklasie (Szombierki to nawet Mistrz Polski z roku 1980) w ostatnich latach zawsze takie był.

Jednak walka Ruchu o dogonienie liderujących częstochowian może imponować (podobnie jak bronienie się przed tymi atakami piłkarzy Rakowa II), i podopieczni trenera Marcina Dziewulskiego zdają sobie sprawę, że nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. Wyjście zwycięsko z sobotniego egzaminu na pewno będzie kolejnym kamieniem budującym tą drużynę.

Sędzią meczu Szombierek z Ruchem będzie Dawid Cieślok z Rudy Śląskiej. Początek w sobotę o godzinie 15:30.