Efektowne “Cidry” w sparingu z Jednością

Wysoką wygraną Ruchu Radzionków zakończył się jego sparing z Jednością Przyszowice. “Żółto-Czarni” ograli rywala z okręgówki aż 7:0, poprawiając elementy, które szwankowały w poprzednich grach kontrolnych.

Ruch od samego początku był stroną kreującą bramkowe okazje i tylko w pierwszych fragmentach brakowało mu skuteczności pod bramką rywala. Zanim worek z golami został rozwiązany w słupek trafił Michał Szromek, a z rzutu wolnego poprzeczkę obił Piotr Kwaśniewski. Wynik w 30. minucie otworzył zawodnik testowany w “Żółto-Czarnych” barwach, który najpierw został sfaulowany w polu karnym rywala, a później – na raty – wykorzystał rzut karny. Niespełna 3 minuty później w “szesnastce” Jedności padł Szymon Siwy, a sędzia po raz drugi wskazał na “wapno”. Tym razem z “jedenastki” pewnym uderzeniem trafił Michał Szromek. W ostatnich fragmentach przed przerwą radzionkowianie jeszcze dwukrotnie pokonywali bramkarza rywala – najpierw zespołową akcję skutecznie kończył Siwy, a minutę po nim rezultat pierwszej połowy płaskim uderzeniem z linii pola karnego ustalił Szromek.

Po zmianie stron radzionkowianie – w zmienionym już składzie – znów imponowali skutecznością. W 62. minucie na 5:0 podwyższył kolejny z graczy przymierzanych do gry w barwach Ruchu, głową zamykając dośrodkowanie Szromka. W 70. minucie z prostopadłego podania skorzystał Kacper Zalewski, który w pewnym stylu wykorzystał okazję. Rezultat tuż przed zakończeniem spotkania przypieczętował Szymon Matysek, trafiając do bramki po indywidualnej akcji.

Ruch Radzionków – Jedność Przyszowice 7:0 (4:0)

7:0 – Szymon Matysek 90′

Ruch: Zapiór – Kwaśniewski, Duda, Harmata, Fulianty – Zawodnik Testowany I, Siwy, Zalewski, Dudziński, Szromek – Zawodnik Testowany II. Po przerwie zagrali również: Strzelczyk, Otwinowski, Ćwielong, Gwiaździński, Macioch, Matysek, Sadlak.