Sparingowe starcie ze „Zdzichami”

Ruch Radzionków ma przed sobą piąty sparing tej zimy. Tym razem w sobotnie popołudnie sprawdzi się z IV-ligowcem z województwa opolskiego, Ruchem Zdzieszowice

Ekipa ze Zdzieszowic rozgrywa właśnie swój czwarty z rzędu sezon w IV lidze. Klub, który wcześniej przez lata balansował między II i III ligą na półmetku trwających zmagań zajmuje czwarte miejsce w stawce. Strata „Zdzichów” do lidera z Ozimka wynosi sześć punktów, teoretycznie więc mogą się jeszcze włączyć do walki o awans do makroregionu.

Zespół trenera Łukasza Wichra jesienią wygrał 10 z 15 spotkań, 3-krotnie schodził zaś z boiska pokonany. Zdecydowanie najskuteczniejszym strzelcem jest Piotr Strzelecki, który zdobył aż 15 spośród 45 goli, jakie zapisali sobie na kontach w tym sezonie gracze ze Zdzieszowic. Zimą zdzieszowiczanie rozegrali dotychczas trzy mecze sparingowe. Najpierw bezbramkowo zremisowali z ligowymi rywalami – LZS-em Walce, później wyraźnie ulegli młodzieżowej drużynie Odry Opole, by przed tygodniem rozgromić grających na co dzień w okręgówce rywali ze Startu Jełowa.

Ruch Radzionków po raz ostatni o stawkę rywalizował z imiennikiem ze Zdzieszowic w sezonie 2018/19. „Cidry” na boisku w Orzechu wygrały po golu Tomasza Harmaty 1:0, w rewanżu przegrały z kolei 1:3, co w praktyce przypieczętowało ich spadek do IV ligi. „Żółto-Czarni” dość często mierzyli się ze „Zdzichami” w ramach sparingów. W tym ostatnim górą byli podopieczni trenera Marcina Trzcionki, którzy minionego lata wygrali na boisku w Zdzieszowicach 3:2.

Sobotni mecz pomiędzy Ruchem Radzionków a Ruchem Zdzieszowice rozpocznie się na boisku przy Knosały o godzinie 13:00.