Gwarek górą w grze kontrolnej

Po pierwszym, zwycięskim zimowym przetarciu tym razem to „Cidry” schodzą z boiska pokonane. Na obiekcie w Tarnowskich Górach miejscowy Gwarek pokonał Ruch 3:0.

Pierwsza połowa starcia „Cidrów” z III-ligowcem była mocno wyrównana. Z obu stron niewiele było klarownych okazji do objęcia prowadzenia. Jedynego gola zdobyli gospodarze, wykorzystując indywidualny błąd jednego z graczy Ruchu.

Po zmianie stron przewagę zaczęli zyskiwać miejscowi. W 61. minucie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Trener Michal Farkas dokonywał kolejnych zmian, wraz z upływem czasu dając możliwość zaprezentowania swoich możliwości radzionkowskiej młodzieży. „Żółto-Czarni” nie zdołali w sobotę trafić do siatki, kropkę nad „i” postawili za to tarnogórzanie, wynik ustalając w 67. minucie.

Gwarek Tarnowskie Góry – Ruch Radzionków 3:0 (1:0)

1:0 – Zawodnik testowany 27′
2:0 – Michał Rakowiecki 62′
3:0 – Mateusz Bednorz 67′

Gwarek (I połowa): Rosół, Zawodnik testowany I, Będzieszak, Przystalski, Bogucki, Bąk, Barbus, Wiszniowski, Zawodnik testowany II, Czuban, Pączko.
Gwarek (II połowa): Prochoń, Trojanowski, Zawodnik testowany III, Pleban, Gendera, Będzieszak (Kyi), Borycka, Pereira, Zawodnik testowany IV, Bednorz, Rakowiecki.

Ruch: Strzelczyk – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Ćwielong – Cichecki, Siwy, Gwiaździński, Baran – Matysek, Szromek. Po przerwie zagrali: Gruner, Zalewski, Kopeć, Nawrocki, Szlenk, Mazur, Brewczyk, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II.

W kolejnym meczu sparingowym zagramy z Ruchem Zdzieszowice. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę na boisku w Radzionkowie.