Hit na otwarcie, hit na zakończenie – zapowiedź szóstej kolejki

Natomiast w sobotę zagrają pozostałe drużyny z pierwszoligowej stawki. Zobaczymy między innymi, czy drużyna Warty Poznań, czy zespół Floty Świnoujście bardziej zasługuje na pozostanie u szczytu tabeli, bo zmierzą się one w bezpośrednim pojedynku. Natomiast swoją dobrą dyspozycję w ciężkim meczu przeciwko Odrze Wodzisław będzie miał szanse potwierdzić Gorzowski Klub Piłkarski. Jednak jeśli chodzi o śląskie drużyny to zdecydowanie największa uwaga skupia się na tym, co dzieje się w katowickim GKS-ie. To właśnie w Kluczborku zadebiutuje w roli nowego szkoleniowca GieKSy Wojciech Stawowy, którego drużyna po sromotnym laniu w ostatniej kolejce została wzmocniona kilkoma zawodnikami znanymi z występów z Ekstraklasy. Niedosytu z pięciopunktowej zdobyczy w poprzednich spotkaniach nie ukrywają piłkarze z Radzionkowa, a szansą na jego zaspokojenie ma być mecz przed własną publicznością z innym beniaminkiem – drużyną z Niecieczy. Jeśli mowa o beniaminkach to zdecydowanie największym zaskoczeniem jest postawa Górnika Polkowice, drużyna z Dolnego Śląska jeszcze w zeszłym sezonie ustąpiła prymatu tylko „Cidrom”, by teraz prezentować się z jeszcze lepszej strony już na pierwszoligowych boiskach. Szansą na potwierdzenie świetnej dyspozycji będzie dla Polkowiczan wyjazd do małopolskich Stróż. Sobotnie zmagania, a tym samym całą kolejkę zakończy kolejny hit, czyli spotkanie lidera z Bielska-Białej z Łódzkim Klubem Sportowym. Również w tym meczu mamy nadzieję oglądać strzeleckie popisy najlepszych jak na razie strzelców pierwszej ligi – Róberta Demjana z Podbeskidzia i jego sobotniego vis a vis Marcina Mięciela.

Program szóstej kolejki pierwszej ligi:

GKS Piast Gliwice SA – MKS Pogoń Szczecin, piątek 3 września, godzina 19:00, sędzia: Piotr Siedlecki (Warszawa).
KS Warta Poznań – MKS Flota Świnoujście, sobota 4 września, godzina 14:00, sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork).
MKS Sandecja Nowy Sącz – S.S.A. Dolcan Ząbki, sobota 4 września, godzina 17:00, sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).
MKS Kluczbork – SSK GKS Katowice, sobota 4 września, godzina 17:00, sędzia: Marek Karkut (Warszawa).
GKP Gorzów Wielkopolski – MKS Odra Wodzisław Śląski S.A., sobota 4 września, godzina 17:00, sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).
KS Ruch Radzionków – KS Termalica Bruk-Bet Nieciecza, sobota 4 września, godzina 17:00, sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław).
KS Kolejarz Stróże – KS Górnik Polkowice, sobota 4 września, godzina 18:00, sędzia: Artur Ciecierski (Warszawa).
Górnik Łęczna S.A. – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski S.S.A., sobota 4 września, godzina 18:00, sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – Łódzki KS, sobota 4 września, godzina 20:00, sędzia: Marcin Szrek (Kielce).