Hokejowo w Mikołowie

W pierwszym sparingu tego lata Ruch Radzionków przegrał w Mikołowie z tamtejszym AKS-em 3:5.

“Cidry” pojechały na mecz z czołowym przedstawicielem katowickiej okręgówki w mocno okrojonym jeszcze składzie. W drużynie, do której spora część graczy dołączy dopiero od poniedziałku, zabrakło m.in. Rafała Strzelczyka, Szymona Turczyna, Szymona Siwego, Adama Barana, Marcina Kowalskiego, Kacpra Zalewskiego, czy wracającego do zdrowia po kontuzji Rafała Otwinowskiego i kontuzjowanego Bartosza Nawrockiego.

Grający w mocno eksperymentalnym, uzupełnionym juniorami zestawieniu podopieczni trenera Marcina Trzcionki mecz zaczęli od całej serii błędów, która skutkowała szybko traconymi bramkami. “Żółto-Czarni” korzystając z przerwy między pierwszą i drugą tercją (spotkanie rozegrano 3×30 minut) poukładali grę i wzięli się za odrabianie strat. Ostatecznie udało się je zredukować do różnicy dwóch goli za sprawą trafień Szymona Matyska i Michała Szromka.

Kolejny sparing Ruch rozegra w następną sobotę. Tym razem rywalem radzionkowian będzie IV-ligowa Unia Turza Śląska.

AKS Mikołów – Ruch Radzionków 5:3

Bramki: Damian Wasiak 3, Kamil Ściętek, zawodnik testowany – Szymon Matysek, Michał Szromek 2

Ruch: Zapiór (Zielonka) – zawodnik testowany, Harmata, Fulianty, Ćwielong – Dudziński, Brewczyk, Gwiaździński, Szromek, Szolc – Matysek (Kotara).