Adam Baran odchodzi z Ruchu

Po dwuletnim pobycie w klubie Adam Baran żegna się z Ruchem Radzionków. Doświadczony zawodnik ze względu na obowiązki zawodowe nie mógł kontynuować gry w ekipie “Żółto-Czarnych”.

Baran trafił do Radzionkowa latem 2021 roku z RKS-u Grodziec. Uniwersalny pomocnik miał spory wkład w ofensywne poczynania “Cidrów”, choć grę w wyjściowej jedenastce przeplatał z rolą rezerwowego. W ciągu dwóch sezonów w 58 meczach o stawkę zdobył dla Ruchu 10 goli, do których dołożył 13 asyst.

– Ceniłem go jako dobrego ducha tej szatni, trenera i zawodnika. Pod koniec swojej przygody w klubie grał nieco mniej z przyczyn zdrowotnych, ale zawsze dawał nam dużo jakości. Zespół korzystał z jego obecności. Niestety mieszka bardzo daleko, podjął pracę w Jaworznie, co jeszcze mocniej utrudniałoby mu uczestniczenie w treningach zespołu – tłumaczy rozstanie z Baranem trener Marcin Trzcionka.

Adamowi dziękujemy za serce oddane dla naszego klubu i siły oraz zdrowie włożone w każde ze spotkań. Życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką oraz rozwoju na wybranej przez siebie ścieżce kariery. Do zobaczenia na sportowym szlaku!