Informacje organizacyjne dla kibiców przed pierwszym meczem

Tak, jak w poprzednich sezonach wchodząc na stadion byliśmy zobowiązani do wypisania na bilecie swojego imienia i nazwiska oraz numer PESEL, tak teraz będzie to za nas czynił kasjer. Cała procedura dystrybucji biletów na mecze została bowiem zinformatyzowana. Kupując teraz bilet w kasie będzie należało przedstawić dowód tożsamości (ze zdjęciem i numerem PESEL) i wybrać miejsce (krzesełko) na stadionie. Dane te zostaną wprowadzone do komputera, a bilet wydrukuje drukarka. Trzeba się zatem liczyć, że czas obsługiwania jednej osoby przy kasie może się wydłużyć w stosunku do poprzednich sezonów. Apelujemy zatem o jak najwcześniejsze przybycie na stadion. Przed spotkaniem z Kolejarzem Stróże kasy otwarte zostaną już na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Ale najlepszym wyjściem na uniknięcie długich kolejek jest wyrobienie sobie Karty Kibica Ruchu Radzionków, o których szczegółowo pisaliśmy tutaj lub nabycie karnetu. Począwszy od spotkania czwartej kolejki z GKS-em Katowice jedna z kas od strony ulicy Narutowicza zostanie wyłączona jedynie dla posiadaczy Kart Kibica.

W kasach będzie mogło się znaleźć jedynie tyle biletów, ile jest miejsc siedzących na stadionie. Ochrona będzie miała obowiązek dopilnować by każdy stojący na koronie stadionu kibic zajął wybrane przez siebie przy kupnie biletu lub zarezerwowane na karnecie miejsce (krzesełko) na trybunach.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych wjazd na teren obiektu przysługuje tylko posiadaczom kart wstępu VIP i SUPER VIP, dzienikarzom i posiadaczom klubowych przepustek.
Na bramie wjazdowej na stadion nie będzie prowadzona sprzedaż biletów, ani nie będzie przez nią możliwy wstęp dla osób chcących dostać się na obiekt na podstawie biletów i karnetów.

W rundzie jesiennej wstęp do budynku klubowego, kawiarni oraz na balkon będzie dostępny tylko dla posiadaczy kart wstępu VIP oraz SUPER VIP, dzienikarzy i posiadaczy klubowych przepustek.

Ceny wejściówek na mecze Ruchu Radzionków w rundzie jesiennej kształtować będą się na następującym poziomie:
15 złotych – bilet normalny,
10 złotych – bilet ulgowy (dzieci szkolne, młodzież ucząca się i studenci do 26 roku życia, za okazaniem legitymacji oraz kobiety).

Nie będzie już w sprzedaży biletów za 2 złote dla najmłodszych dzieci. Zdając sobie jednak sprawę z drastyczności tej podwyżki, wprowadzone zostały Karnety Junior, pozwalające zaoszczędzić nawet 80 złotych! Kupić je można w sekretariacie klubu.

Nowością w ofercie biletowej jest możliwość zamówienia biletu VIP w cenie 40 złotych, pozwalającemu skorzystać w wybranym spotkaniu z udogodnień przygotowanych dla posiadaczy karnetów VIP. Bilety te nie będą jednak sprzedawane w kasach, nabywać je będzie można jedynie w dniach poprzedzających mecz w sekretariacie klubu.

W niedługim czasie uruchomiona zostanie też możliwość rezerwacji biletów przez Internet.

Cena karnetów po każdym z pierwszych pięciu meczu będzie spadać o 10 złotych. Uwaga: karnetów po zniżkach nie będzie można kupić w kasie przed meczem, a jedynie w sekretariacie klubu!

Zamówione akredytacje dziennikarsie będą do odbioru na bramie wjazdowej na stadion.