Jak grali “Żółto-Czarni”? Podsumowanie weekendu

Drużyny Ruchu Radzionków mają za sobą kolejny weekend stojący pod znakiem zmagań o ligowe punkty. Świetnie na swoim boisku spisali się IV-ligowcy, nieźle wypali również juniorzy starsi, soboty do udanych nie zaliczą za to juniorzy młodsi.

Dorosła drużyna “Cidrów” w cuglach ograła Unię Rędziny 6:0, dopisując sobie komplet punktów do IV-ligowej tabeli. Więcej o tym spotkaniu pisaliśmy w tym miejscu.

Udany weekend ma za sobą również ekipa rezerw “Żółto-Czarnych”. Radzionkowianie grając w juniorskim zestawieniu przywieźli komplet punktów z boiska Iskry Połomia. Dzięki zwycięstwu nasza drużyna wyprzedziła w tabeli swojego sobotniego rywala, meldując się na podium stawki. Do lidera – Czarnych Kozłowa Góra – Ruch traci pięć punktów.

Remis z Rekordem Bielsko-Biała pozwolił dopisać do tabeli cenny punkt juniorom starszym “Cidrów”. Bezbramkowy remis sprawił, że walczący o wydostanie się ze strefy spadkowej “Żółto-Czarni” skrócili dystans do 14. w stawce Victorii Częstochowa do jednego punktu. Za tydzień radzionkowian czeka trudny wyjazd do Rybnika na mecz z tamtejszym ROW-em.

Bez punktów weekend skończyli juniorzy młodsi Ruchu. Ekipa występująca w I Lidze Wojewódzkiej przegrała przy Knosały z mierzącym w czołowe lokaty GKS-em Tychy. Drugi zespół “Żółto-Czarnych” wrócił na tarczy z Częstochowy, przełykając gorzką pigułkę w postaci wysokiej przegranej z miejscową Skrą 0:8.

Sobota, 10 kolejka IV ligi
Ruch Radzionków – Unia Rędziny 6:0 (2:0)
Bramki: Kuliński, Nawrocki 3, Szromek, Piecuch

Sobota, 8 kolejka B-klasy (grupa Bytom)
Iskra Połomia – Ruch II Radzionków 1:3 (0:2)
Bramki: Cieślik, Żurek, Kos

Niedziela, 10 kolejka I Ligi Juniorów A1
Ruch Radzionków – Rekord Bielsko-Biała 0:0

Sobota, 10 kolejka I Ligi Juniorów B1
Ruch Radzionków – GKS Tychy 2:4 (1:1)
Bramki: Sikora, Bolacki

Sobota, 9 kolejka II Ligi Juniorów B1
Skra Częstochowa – Ruch II Radzionków 8:0 (1:0)