Ruch na “szóstkę” z Unią. W końcu zero z tyłu!

Świetny występ drużyny Ruchu Radzionków w starciu z Unią Rędziny. “Cidry” wygrały w sobotę aż 6:0 pierwszy raz w sezonie nie tracąc w ligowym meczu ani jednej bramki.

Trener Michal Farkas dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Na ławce rezerwowych usiadł Marcin Kowalski, za czerwoną kartkę pauzował Rafał Otwinowski, tuż przed meczem kontuzję zgłosił Marcin Trzcionka. Linia obrony została więc przebudowana – poza Tomaszem Harmatą zagrali w niej Szymon Turczyn, Szymon Cichecki i Miłosz Ćwielong. Od początku w środku pola wystąpił również Michał Szromek.

Gospodarze zaczęli uważnie, ale systematycznie budowali przewagę na boisku. Piłka po raz pierwszy w siatce Artura Kowalczyka wylądowała już w 8. minucie, ale autor gola – Bartosz Nawrocki – był na spalonym. W 16. minucie nie było już żadnych wątpliwości – piłkę na 10. metrze od bramki przeciwnika dostał od Adama Barana Rafał Kuliński i na raty otworzył rezultat. Dziesięć minut później było już 2:0 dla miejscowych – Bartosz Nawrocki dostał piłkę od Kamila Kopcia i pewnym uderzeniem podwyższył wynik.

“Cidry” miały jeszcze kilka okazji na kolejne trafienia, na zmianę rezultatu trzeba było jednak zaczekać do 60. minuty. Michał Szromek rozegrał piłkę z wprowadzonym w przerwie Andrzejem Piecuchem, świetnie obrócił się z piłką i z zimną krwią pokonał Kowalczyka. Gol na 4:0 to dzieło Andrzeja Piecucha, który skorzystał z podania Nawrockiego i z czystej pozycji skutecznie huknął na bramkę Unii. Trener Michal Farkas decydował się na kolejne zmiany, a jego zespół wciąż nękał defensywę rędzinian. Przed końcem meczu jeszcze dwa ciosy zadał Bartosz Nawrocki – najpierw wykorzystał błąd rywala przejmując piłkę w jego polu karnym, a w 88. minucie skutecznie egzekwował rzut karny podyktowany za faul na Kacprze Zalewskim.

Ruch Radzionków – Unia Rędziny 6:0 (2:0)

1:0 – Rafał Kuliński 16′
2:0 – Bartosz Nawrocki 27′
3:0 – Michał Szromek 60′
4:0 – Andrzej Piecuch 69′
5:0 – Bartosz Nawrocki 76′
6:0 – Bartosz Nawrocki 88′-k

Ruch: Strzelczyk – Cichecki, Turczyn (65′ Kowalski), Harmata, Ćwielong – Kopeć (72′ Zalewski), Gwiaździński, Szromek (70′ Siwy), Kuliński (77′ Brewczyk), Baran (46′ Piecuch) – Nawrocki. Trener: Michal Farkas.

Unia: A. Kowalczyk – S. Kowalczyk, Kempa, Przygodzki, Góralczyk (85′ Jachna), Przybylski, Żabik (65′ Płatek), Nurek (46′ Bąk), Lach (46′ Rumin), Ziętara, Andrzejewski. Trener: Robert Siuda.