Jest umowa o współpracy Ruchu Radzionków z Górnikiem Zabrze

Obie strony mają na takim rozwiązaniu zyskać. Górnik będzie mógł liczyć na ogranie swoich młodych piłkarzy na szczeblu I-ligi, radzionkowianie będą zaś mogli ściągać do siebie piłkarzy o umiejętnościach sprawdzonych już w ekstraklasowym Górniku.

Kwestia samych wypożyczeń to nie jedyny wątek którego dotyczy umowa. Ważny jest także aspekt finansowy tej współpracy. – Jeśli zawodnik Górnika wypożyczony do Radzionkowa zostanie po powrocie do Zabrza sprzedany w ciągu kolejnego roku, to za każde pół roku spędzone w Ruchu nasz klub dostanie 10 procent kwoty transferowej za którą dokona się ta transakcja – wyjaśnia szczegółowo prezes Baran.

Dziś potwierdzono wypożyczenie do Radzionkowa bramkarza Górnika, Łukasza Skorupskiego. Niespełna 20-letni golkiper trafi do „Cidrów” na rok, ale zabrzanie zastrzegli sobie prawo do jego powrotu już latem.

Przypomnijmy, że od pół roku w żółto-czarnych barwach grają wypożyczeni z Górnika Kamil Szymura i Dawid Gajewski. Wcześniej na podobnych zasadach był w Radzionkowie Dawid Jarka, wykupiony później z Zabrza definitywnie. Obecnie pod obserwacją trenera Artura Skowronka znajduje się 24-letni Vladimir Balat, słowacki defensywny pomocnik brany pod uwagę do gry w „Cidrach” w rundzie wiosennej.