Jutro derby z Gwarkiem Tarnowskie Góry! Trzy punkty od zwycięstwa w lidze!

Na tą chwilę czekaliśmy od początku sezonu. Mamy na wtorkowe spotkanie dwa priorytety – wygrać derbowy mecz, a tym samym na cztery kolejki przed końcem rozgrywek zapewnić sobie zwycięstwo w lidze. Wszystko podporządkujemy temu, by tak się stało. Oprócz tego, że widać w drużynie wielką mobilizację, wynikającą także z chęci rewanżu za to, że jesienią tak wyraźnie przegraliśmy w Tarnowskich Górach, musimy swoją postawą udowodnić, że nie ma żadnego przypadku w tym, że jesteśmy liderem, i że jesteśmy tym zespołem, który zasłużył na to by wygrać właśnie jutro ligę, i który i w późniejszych barażach zasłuży na awans do trzeciej ligi – powiedział trener Wojciech Osyra, a jego asystent, Adam Goździcki dodał: Obaj z trenerem Osyrą obiecaliśmy naszym mamom, że na ich święto wypadające w maju zapewnimy sobie udział w barażach. I zrobimy wszystko, by móc świętować ten sukces właśnie w Dniu Matki!

Trener Ruchu będzie miał w tym meczu do dyspozycji niemal wszystkich zawodników. Nikt nie pazuje za kartki, z urazem zmaga się tylko Marcin Mróz, a niewykluczone, że do kadry meczowej powróci ostatnio kontuzjowany bramkarz Bartosz Kucharski.
Gwarek jest w nieco gorszej sytuacji kadrowej. Między innymi na boisku nie ujrzymy w ich barwach podstawowego piłkarza Ruchu w poprzednim, trzecioligowym sezonie, Mariusza Korzeniowskiego, którego czeka pauza za żółte kartki.

Sędzią spotkania Ruchu Radzionków z Gwarkiem Tarnowskie Góry w dwudziestej szóstej kolejce pierwszej grupy śląskiej czwartej ligi będzie Mateusz Bielawski z Katowic. Początek meczu o godzinie 18:00.

Nie może Cię zabraknąć!

Sponsorem meczu Ruchu z Gwarkiem jest: