Jutro mecz na szczycie ze Śląskiem Świętochłowice

Meczowi na szczycie ze spokojom przyglądać będą się w Szombierkach, bo po porażkach i Ruchu i Śląska, ale i Sarmacji, czy remisie Grodźca przed tygodniem “Zieloni” powiększyli o trzy punkty przewagę nad całą grupą pościgową. Szczególnie bolesną dla radzionkowian była przegrana w Zawierciu, przerywająca passę pięciu kolejnych zwycięstw, więc jutrzejszy mecz będzie znakomitą okazję do odkucia się w oczach kibiców.

Drużyna ze Świętochłowic ma za sobą dwa kolejne awanse, najpierw dwa sezony temu z przewagą aż jedenastu punktów wygrali katowicką klasę A, a w ubiegłym dystansując drugą drużynę w tabeli na jeszcze więcej, bo aż na czternaście oczek pewnie uzyskali promocję z czwartej grupy katowickiej ligi okręgowej. W jej składzie znaleźć można wielu zawodników związanych w przeszłości z pobliskim Ruchem Chorzów, w tym takich, którzy posmakowali już w poprzednich latach gry na wyższych szczeblach rozgrykowych. W zespole Śląska znajdziemy też dwóch byłych żółto-czarnych. Jednak zarówno obrońca Kamil Pysno, jak i bramkarz Krzysztof Krupa w Radzionkowie nie należeli do czołowych postaci drużyny.

Mecz Ruchu ze Śląskiej poprowadzi sędzia Piotr Szypuła z Bielska-Białej. W sponsorem tego spotkania na szczycie będzie firma: