Klincz w Częstochowie. Bez bramek w meczu z Victorią

Ruch Radzionków wywiózł punkt z boiska trzeciej w tabeli Victorii Częstochowa. W sobotę byliśmy świadkami wyrównanego starcia, w którym żadnej z drużyn nie udało się trafić do bramki przeciwnika.

W pierwszych fragmentach spotkania radzionkowianie oddali pole gospodarzom, jednocześnie konsekwentnie rozbijając ich próby ataków na bramkę Rafała Strzelczyka. W trakcie pierwszego kwadransa częstochowianie bliscy trafienia byli raz – po rzucie rożnym z bliska piłkę nad bramką posłał Daniel Błędowski.

Wraz z upływem czasu coraz częściej groźny stawał się zespół trenera Marcina Trzcionki, który po przechwytach piłki próbował szybko przedostać się w okolice pola karnego przeciwnika. Radzionkowianie, którzy po raz pierwszy od niemal pół roku rozgrywali spotkanie na naturalnej nawierzchni, mieli jednak problem z finalizacją swoich akcji. Najbliższy powodzenia był atak z 24. minuty, który minimalnie niecelnym uderzeniem kończył Szymon Matysek.

19-latek próbował trafić również po zmianie stron. Nieznacznie przestrzelił po podaniu od Kamila Kopcia, centymetry obok słupka piłka przetoczyła się również po jego próbie z 57. minuty. Warte odnotowania było również uderzenie z dystansu Kopcia, poza tym jednak emocji pod obiema bramkami było naprawdę niewiele. W samej końcówce miejscowi wykonywali kilka stałych fragmentów w okolicach pola karnego „Żółto-Czarnych”, ale za każdym razem skutecznie bronili się przyjezdni.

Ruch dzięki remisowi w Częstochowie dopisuje do tabeli punkt i awansuje na szóstą lokatę. W sobotę będzie mieć okazję na kolejną zdobycz. Tym razem – w roli gospodarza – zagra ze Zniczem Kłobuck.

Victoria Częstochowa – Ruch Radzionków 0:0

Victoria: Kotecki – Błaszkiewicz, Włodarek, Skibiński (79′ Pasiuk), Kowalski, Figzał (46′ Piątkowski), Mazerant Juchnik (66′ Matyja), Błędowski, Przybylski, Krysik (46′ Krupa). Trener: Adrian Pasieka.

Ruch: Strzelczyk – Kopeć, Harmata, Otwinowski, Fulianty, Ćwielong – Szromek (75′ Stachoń), Gwiaździński, Siwy (79′ Kowalski), Zalewski (67′ Sadlak) – Matysek (67′ Jaworski). Trener: Marcin Trzcionka.

Żółte kartki: Krysik, Włodarski, Błaszkiewicz (Victoria), Siwy, Harmata, Brewczyk (na ławce), Stachoń (Ruch)