Pójść za ciosem! Ruch jedzie do Częstochowy

Po udanej inauguracji wiosny piłkarze Ruchu Radzionków jadą do Częstochowy, zmierzyć się z kolejną drużyną z czołówki tabeli. Tym razem rywalem „Cidrów” będzie miejscowa Victoria.

Najbliższy rywal „Żółto-Czarnych” to bezapelacyjnie czarny koń trwającego sezonu. Po szesnastu kolejkach drużyna trenera Adriana Pasieki jest trzecia w tabeli, tracąc tylko punkt do liderującej Podlesianki Katowice. Częstochowianie solidną pozycję wypracowali sobie już jesienią. W zimowych sparingach również imponowali formą. Mierzyli się co prawda głównie z niżej notowanymi rywalami, ale już okazała wygrana z III-ligowym MKS-em Kluczbork robi spore wrażenie. Bilans tegorocznych gier kontrolnych Victorii to 8 zwycięstw i jeden remis, a jeśli dołożyć do tego wygraną na inaugurację z Rozwojem w Katowicach, trudno nie zauważyć, że ekipa spod Jasnej Góry wciąż jest w wysokiej formie.

W trakcie okienka transferowego Victoria wzmocniła się Oskarem Krawczykiem z Unii Rędziny. Kilku graczy, którzy jesienią znajdowali się w kadrze zespołu, odeszło z kolei na wypożyczenia, mowa jednak o zawodnikach, którzy nie stanowili o sile drużyny. Jedynego gola w zwycięskim starciu sprzed tygodnia zdobył Michał Włodarek, dla którego bramka zdobyta po rzucie rożnym była pierwszą w sezonie. Najskuteczniejszym graczem Victorii z dorobkiem siedmiu goli jest Adrian Błaszkiewicz.

W pierwszym meczu z Victorią Ruch przegrał na swoim boisku 1:2. Jedyną bramkę dla „Żółto-Czarnych” zdobył wówczas Piotr Kwaśniewski, który w rewanżu, z powodu czterech żółtych kartek, nie zagra. Mimo osłabienia ekipa trenera Marcina Trzcionki jedzie do Częstochowy po punkty. Ewentualne zwycięstwo mogłoby zbliżyć ją nawet do ścisłej czołówki tabeli, a przede wszystkim stać się kolejnym krokiem do osiągnięcia założonego zimą celu.

Początek meczu Victoria Częstochowa – Ruch Radzionków zaplanowano na sobotę, na godzinę 15:00.