Kończymy sezon wyjazdem do Łazisk Górnych

Przed nami ostatni ligowy mecz sezonu 2020/2021. “Cidry” zmierzą się w nim na wyjedzie z Polonią Łaziska Górne. Ruch w przypadku zwycięstwa wciąż ma szanse na trzecie miejsce w tabeli (choć liczyć musi na potknięcia rywali), zaś niezależnie od wyniku obroni pozycję numer pięć.

Polonia Łaziska dotąd w rundzie rewanżowej u siebie wygrywała niemal wszystko. Wyższość na własnym stadionie uznała jedynie 26 maja liderowi z Częstochowy. Gorzej było na wyjazdach, ale w sumie drużyna z Łazisk w tabeli wiosny legitymuje się dokładnie takim samym stosunkiem punktowym co Ruch, a w ogólnej tabeli traci do żółto-czarnych siedem oczek.

W listopadzie zeszłego roku Ruch w Radzionkowie pokonał tego rywala, będącego jednak wówczas w dużym sportowym kryzysie, 4:0.

Trzy lata temu w Łaziskach Górnych, zmierzający do trzeciej ligi Ruch wygrał 2:1. Łącznie wszystkie cztery mecze (z czego trzy w Radzionkowie bądź wcześniej w Bytomiu-Stroszku) pomiędzy tymi rywalami w ostatnich latach kończyły się zwycięstwami radzionkowian.

Mecz ostatniej kolejki z Polonią w Łaziskach Górnych rozpocznie się o godzinie 17:00. Jego głównym rozjemcą będzie Bogdan Drobot z Siemianowic Śląskich.