Kowalski wrócił do zajęć, Mróz trenuje w masce

Do zajęć na pełnych obrotach wrócili po kontuzji Marcin Kowalski i Dawid Gajewski. Obaj zawodnicy będą brani pod uwagę przy ustalaniu kadry na mecz z Kolejarzem Stróże.

W specjalistycznej masce ćwiczy natomiast Wojciech Mróz. Obrońca “Cidrów” u którego po jednym ze starć w meczu z Sandecją zdiagnozowano złamanie nosa z przemieszczeniem będzie potrzebował nawet trzech tygodni na zagojenie rany. – Pokrzyżowało nam to trochę plany ale jego występ wcale wykluczony w Stróżach nie jest. Wiadomo, że w tej masce której używa zagrać nie może, zrobimy wszystko by udało się wymyślić coś innego – mówi Skowronek.

Do końca tygodnia z treningów wyłączony jest Andrzej Niewulis. – Taki stan zapalny jaki jest u niego łatwo może doprowadzić do zerwania ścięgna dlatego potrzebna jest ostrożność. Andrzej ćwiczy indywidualnie, a od poniedziałku powinien dołączyć do zespołu – wyjaśnia trener Ruchu.

Piłkarze w poniedzialek mieli dzień wolny. We wtorek dzień wolnego na pozałatwianie prywatnych spraw dostał Tomasz Rzepka. Dzień później z podobnych przyczyn w zajęciach nie uczestniczyli bracia Michał i Mateusz Mak. Na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski do przyszłej środy przebywa Milosz Przybecki.