Szymon Turczyn z nowym kontraktem

Nowy kontrakt w Radzionkowie podpisał Szymon Turczyn. Wychowanek „Cidrów” przedłużył tym samym swój pobyt w ekipie „Żółto-Czarnych”.

Turczyn od kilku lat systematycznie buduje swoją pozycję w szatni Ruchu. W seniorskiej piłce debiutował w 2018 roku, jako niespełna 16 latek. Od tego momentu uzbierał w już 37 występów w drużynie Radzionkowa, w ubiegłym sezonie stając się jednym z jej podstawowych zawodników. – Jest niesamowicie inteligentnym człowiekiem. Rozsądnym, wyważonym, szybko się uczącym. Jedną z jego najważniejszych cech jest świetna adaptacja do różnych warunków. Robi to momentalnie, łapie rytm i jest w tym mocny. Cieszy jego chęć rozwoju i radość z gry w piłkę – chwalił kilka tygodni temu swojego zawodnika trener Marcin Dziewulski.

Sylwetkę „Sahina” prezentowaliśmy nie tak dawno w tym miejscu (klik). Zawodnik najlepiej czuje się na pozycji defensywnego pomocnika, ale ze swojej roli świetnie wywiązywał się również stawiany na boku lub w środku obrony.  – Jestem takim typem zawodnika, że gdzie mnie trener nie wyśle, staram się dać z siebie tyle, ile potrafię. Cieszę się po prostu, że trener na mnie stawia – deklarował ostatnio po jednym ze swoich kolejnych, udany spotkań w „Żółto-Czarnych” barwach.

Szymon Turczyn w tym roku będzie obchodził 20 urodziny. Podpisał kontrakt, który będzie go obowiązywał do końca sezonu 2022/23.