Leon Fulianty na dłużej w „Cidrach”

Leon Fulianty przedłużył swój kontrakt w Ruchu Radzionków i wiosną nadal będzie grać w „Żółto-Czarnych” barwach. W tym tygodniu obrońca złożył swój podpis pod nową umową.

Kontrakt Fuliantego wygasał zimą, ale zawodnik od początku okresu przygotowawczego trenował z zespołem i grał w meczach kontrolnych. Teraz dopięte na ostatni guzik zostały również kwestie formalne i wiadomo, że wiosną 23-latek pomoże „Cidrom” w rywalizacji o ligowe punkty. – Dobrze czuję sie w Radzionkowie. Ten klub ma swoją aurę i klimat, jest bliski mojemu sercu i wyjątowy na IV-ligowym tle. Myślę, że mam tu jeszcze sporo dobrego do pokazania. Wiosną chciałbym w jak największym wymiarze pomóc drużynie w walce o możliwie najwyższe lokaty, zdobywając również jakieś liczby w ofensywie w postaci asyst i goli – deklaruje Fulianty.

Z decyzji swojego obrońcy cieszy się trener Marcin Trzcionka, któremu zależy na szerokiej i wyrównanej kadrze przed startem rundy rewanżowej IV-ligowego sezonu. – Długo zastanawiał się nad pozostaniem w Ruchu Radzionków, ale nasza wizja i pomysł na niego sprawiły, że zdecydował grać dalej w „Żóło-Czarnych” barwach. Bardzo nas to cieszy, bo Leon gwarantuje dobry poziom rywalizacji w środku obrony i na jej lewej stronie. To zawodnik, który idealnie spełnia nasze wymagania i jestem zadowolony, że pomoże nam spełnić cel, jaki sobie określamy – mówi szkoleniowiec „Cidrów”.

Fulianty trafił do Radzionkowa zimą ubiegłego roku. W trakcie swojego dotychczasowego pobytu rozegrał w barwach „Cidrów” 29 meczów o stawkę.