Czas na sparing z LKS-em Czaniec

Drużyna Ruchu Radzionków wchodzi w ostatni etap przygotowań do startu rundy rewanżowej IV-ligowego sezonu. Na zakończenie siódmego tygodnia okresu przygotowawczego „Cidry” zmierzą się w grze kontrolnej z LKS-em Czaniec.

Najbliższy rywal „Żółto-Czarnych” od wielu sezonów rywalizuje na IV-ligowym poziomie w grupie II. Przez lata LKS należał do szerokiej czołówki swojej stawki, w 2019 wygrywając nawet grupę i grając baraż o awans do III ligi. Wcześniej – jeszcze przed reorganizacją – drużyna z Czańca występowała już zresztą na wyższym poziomie. Trwające rozgrywki nie są jednak udane dla podopiecznych trenera Szymona Waligóry, którzy na półmetku z dorobkiem raptem 10 punktów plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli.

Dla LKS-u sparing z „Cidrami” będzie już siódmym w trakcie trwającej zimy. Ich przygotowania do rundy rewanżowej obejmowały m.in. wyjazd na zgrupowanie do Słupska. Do tej pory przegrali 4-krotnie (Unia Dąbrowa Górnicza, Zagłębie II Sosnowiec, Orzeł Ryczów i Gryf Słupsk), raz zremisowali (MKS Kalwarianka) i odnieśli jedno zwycięstwo (MKS Skawa Wadowice).

Mecz Ruchu Radzionków z LKS-em Czaniec rozpocznie się w sobotę o godzinie 13:00 na boisku przy Knosały.