Lider w Twierdzy Radzionków

Drugi raz z rzędu o ligowe punkty w roli gospodarzy zagrają piłkarze Ruchu Radzionków. Tym razem gościem “Żółto-Czarnych” będzie najtrudniejszy z możliwych rywali – Podlesianka Katowice.

W sobotnie popołudnie staną naprzeciw siebie drużyny, które wiosną, a zwłaszcza w ostatnich tygodniach, imponują formą. Katowiczanie zgromadzili w tym roku 24 punkty, “Cidry” zaledwie jedno oczko mniej. Na przestrzeni pięciu ostatnich spotkań najlepiej w całej stawce punktują jednak “Żółto-Czarni”, gromadząc w tym okresie 12 punktów. 11 uzbierali podopieczni trenera Dawida Brehmera.

W roli faworytów na boisko wyjdą jednak przyjezdni. To oni są liderem tabeli, mając 7-punktową przewagę nad drugą Spartą Katowice. Przy korzystnych dla Podlesianki rozstrzygnięciach, już w sobotę mogłaby ona zapewnić sobie zwycięstwo w rozgrywkach i miejsce w barażach o awans. Mogłaby, pod warunkiem, że wywiezie z Knosały komplet punktów.

O to, by zrealizować ten cel było gościom maksymalnie trudno, zamierza jednak zadbać ekipa trenera Marcina Trzcionki. “Żółto-Czarni” również celują w komplet oczek, chcąc jak najszybciej przypieczętować miejsce wśród śląskich I-ligowców w kolejnym sezonie. Walczą również o zachowanie statusu lidera statystyk pod względem punktowych zdobyczy na boisku w Radzionkowie. Obiekt, na którym rozgrywają domowe spotkania stał się ich prawdziwą twierdzą – to u siebie zdobyli aż 30 z 44 posiadanych dziś punktów.

Ekipa Podlesianki po nieoczekiwanie trudnym dla siebie starcie rozgrywek jeszcze jesienią zdołała odrobić straty do ligowej czołówki i rzutem na taśmę – tuż przed przerwą zimową – zameldowała się w fotelu lidera, którego nie oddała do dziś. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest autor 19 goli – Jacek Jarnot. 7 trafień ma na koncie Daniel Paszek, 5 kolejny z zawodników doskonale znanych z występów na szczeblu centralnym – Łukasz Grzeszczyk.

Ruch bliski odebrania punktów Podlesiance był już w jesiennym starciu obu zespołów. Wówczas gospodarze tamtego meczu wygrali za sprawą jedynego gola, zdobytego przez Marcina Rosińskiego w ostatnim kwadransie meczu. “Cidry” mają ochotę na rewanż. Początek zaplanowano na godzinę 17:00. Atmosfera i widowisko zapowiadają się znakomicie, dlatego serdecznie zapraszamy na trybuny!