Ligowa środa w Radzionkowie

Nietypowo, bo w środku tygodnia swój kolejny ligowy mecz rozegrają piłkarze Ruchu Radzionków. “Cidry” po efektownym zwycięstwie z liderem w Częstochowie, zmierzą się na swoim boisku z Unią Dąbrowa Górnicza.

Po rewanżu z rezerwą Rakowa “Żółto-Czarni” za jesienną wpadkę chcieliby się również odgryźć na dąbrowianach. Pół roku temu podopieczni trenera Marcina Dziewulskiego przegrali z Unią 1:2 po bodaj najsłabszym meczu w swoim wykonaniu w pierwszej rundzie rozgrywek. Co ciekawe – przegrana w Dąbrowie Górniczej do dziś pozostaje jedyną wyjazdową stratą punktów Ruchu w sezonie.

Najbliższy rywal Ruchu przyjedzie do Radzionkowa bezpośrednio po niespodziewanie gładkiej porażce z Przemszą w Siewierzu. Przegrana z broniącą się przed spadkiem ekipą z północnej części województwa jest zresztą jednym z dowodów na to, jak nieobliczalni potrafią być “Unici” w trwającej kampanii. Tylko wiosną efektowne wygrane na trudnych terenach w Ornontowicach, Podlesianki, czy Unii Kosztowy przeplatali z klęską z Rozwojem Katowice (1:7), wspomnianą wpadką w Siewierzu, czy odpadnięciem z rozgrywek o Puchar Polski z grającym na co dzień w okręgówce Tempem Puńców.

Trenerzy Ruchu, choć opromienieni wygraną z Rakowem, przed meczem stoją w obliczu radzenia sobie z problemami kadrowymi. Wciąż z powodu urazów poza grą pozostają Szymon Siwy, Miłosz Ćwielong i Rafał Kuliński, niepewny jest również występ kontuzjowanego w Częstochowe Amine Bougduigi. Po wielomiesięcznych urazach do sił stopniowo i pomału wracają Szymon Cichecki i Michał Szromek, jednak trudno spodziewać się, by obaj mogli już dziś wzmocnić zespół Ruchu w grze o cenne, ligowe punkty.

Ruch po wygranej z Rakowem traci do lidera cztery oczka, z 13-punktową przewagą nad Rozwojem Katowice mając już jednocześnie zagwarantowane co najmniej 2. miejsce na mecie sezonu. Unia po przegranej w Siewierzu spadła do drugiej połówki tabeli, plasując się na 9. miejscu z dorobkiem 38 punktów.

Początek spotkania Ruchu Radzionków z Unią Dąbrowa Górnicza o godzinie 18:00. Transmisję z tego meczu przeprowadzi telewizja RRTV.