Nic Nie chciało wpaść. Unia wywozi punkty z Radzionkowa

Ruch Radzionków przegrał na swoim boisku z Unią Dąbrowa Górnicza. Mimo niezłej gry i wielu bramkowych okazji “Cidrom” ani razu nie udało się skierować piłki do siatki rywala. Ta sztuka powiodła się za to Konradowi Machalskiemu, który celny strzałem dał trzy punkty przyjezdnym.

Niewiele w tym meczu wskazywało na to, że “Cidry” po kapitalnym występie w Częstochowie zgubią kolejne punkty przed swoją publicznością. Ruch od początku był zespołem zdecydowanie groźniejszym, choć miał naprzeciw siebie wyraźnie zmotywowanego i dobrze ułożonego rywala.

Gospodarze powinni wyjść na prowadzenie już przed przerwą. Najlepszą z kilku szans zmarnował Mateusz Pietryga, który będąc sam na sam z Aleksandrem Weberem trafił w słupek jego bramki. Po zmianie stron podobnego pecha miał Andrzej Piecuch – skrzydłowy “Cidrów” w obramowanie bramki trafiał aż dwukrotnie! Nie wykorzystał jednak limitu pecha swojego zespołu – w innej akcji w ostatniej chwili piłkę spod nóg wygarnął mu Weber, a kiedy po strzale Rafała Otwinowskiego futbolówka wpadła do bramki dąbrowian, arbiter odgwizdał pozycję spaloną obrońcy “Żółto-Czarnych”.

Więcej kontrowersji wzbudziła inna z decyzji sędziego Sergiusza Dany. W 74. minucie wyrzucił z boiska Krzysztofa Bąka i Kamila Kopcia. Kapitan Unii z boiska wyleciał za uderzenie Bartosza Nawrockiego, który chwilę wcześniej faulował gracza z Dąbrowy. Za co do szatni odesłany został Kopeć? Na to pytanie nie znał odpowiedzi nawet sam ukarany.

Cała “awantura” miała miejsce już przy stanie 1:0 dla Unii. W 64. minucie ładną, sprawną akcję swojego zespołu technicznym strzałem wykończył Konrad Machalski, pokonując Rafała Strzelczyka. “Cidry” do końca próbowały odwrócić losy meczu, ale świetnie w swojej bramce spisywał się Weber, któremu w kluczowych momentach pomagali również obrońcy.

Porażka z Unią oznacza, że szanse Ruchu na dogonienie w tabeli rezerw Rakowa Częstochowa są już iluzoryczne. Do końca sezonu pozostały trzy spotkania. Przewaga “dwójki” wicemistrzów Polski nad podopiecznymi trenera Marcina Dziewulskiego wynosi aż 7 punktów.

Ruch Radzionków – Unia Dąbrowa Górnicza 0:1 (0:0)

0:1 – Konrada Machalski 64′

Ruch: Strzelczyk – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Turczyn – Piecuch (88′ Trybel), Gwiaździński, Zalewski (46′ Kopeć), Pietryga (82′ Kuś), Baran (68′ Matysek) – Nawrocki. Trener: Marcin Dziewulski.

Unia: Weber – Szczepanik, Krzykowski, Misztal, Syguła, Stefański, Jędrzejczyk, Machalski, Bąk, Bielawski, Warzycki. Trener: Dariusz Klacza.

Sędzia: Sergiusz Dana (Podokręg Częstochowa)
Żółte kartki: Otwinowski, Strzelczyk (Ruch)
Czerwone kartki: Kamil Kopeć (74′ za faul), Krzysztof Bąk (74′, za niesportowe zachowanie)