Marcin Trzcionka poprowadzi Ruch Radzionków

Nowym trenerem Ruchu Radzionków zostanie Marcin Trzcionka. Dotychczasowy asystent trenera Michala Farkasa samodzielnie obejmie stery ekipy “Żółto-Czarnych”.

Trzcionka to wychowanek Ruchu Radzionków. Jako zawodnik w barwach “Cidrów” rozgrywa już 15 sezon i zbliża się do granicy 400 spotkań, w których na boisku reprezentuje nasz klub. Jednocześnie od dłuższego czasu przygotowywał się do pracy w roli trenera.

Marcin Trzcionka posiada uprawnienia UEFA A. Wcześniej doświadczenie trenerskie zbierał w pracy z grupami młodzieżowymi “Cidrów”. We wrześniu, po tym jak Ruch rozwiązał kontrakt z trenerem Marcinem Dziewulski, 33-latek w tymczasowej roli poprowadził “Żółto-Czarnych” w dwóch grach o stawkę. Zespół pod jego wodzą rozbił w pucharowym starciu Przyszłość Nowe Chechło 15:0, a kilka dni później wywiózł ligowy remis z boiska Victorii Częstochowa. Pod nieobecność Farkasa spowodowaną chorobą dowodził zespołem z ławki również w wygranym, derbowym meczu z Szombierkami w Bytomiu.

Trenerska umowa Marcina Trzcionki, który od początku tygodnia prowadzi zajęcia z drużyną, będzie obowiązywać do końca sezonu 2022/23 i zawiera opcję jej przedłużenia. Wiosną dotychczasowy kapitan drużyny skupi się na pracy w roli szkoleniowca, a w razie konieczności będzie wspierał zespół na boisku.