Udowodnić swoją siłę. Zapowiedź dwudziestej ósmej kolejki

Jako pierwsze, w środowe popołudnie na boisko w Stróżach wybiegną jedenastki Kolejarza i KSZO. To spotkanie może mieć wielkie znaczenie dla sprawy rozstrzygnięcia sprawy spadku z pierwszej ligi. Obie drużyny znajdują się aktualnie w strefie spadkowej,  jednak to gospodarze tego spotkania zagrają pod większą presją, bowiem w przypadku wygranej wyprzedzą swoich rywali z Ostrowca Świętokrzyskiego, natomiast jeśli górą w tym spotkaniu będą goście to powiększą oni swoją przewagę nad kolejarzem do pięciu punktów.
Również kolejny pojedynek może okazać się niezwykle ważny w kontekście porządku strefy spadkowej. Do zagrożonej spadkiem Niecieczy zawita GKS Katowice, który jeszcze kilka kolejek temu stawiał sobie za główny cel utrzymanie, jednak teraz katowiczanie mogą już chyba skupić się o walkę o jak najlepszą lokatę na koniec sezonu.
Na kolejne potknięcia rywali czekają Wyspiarze z Świnoujścia, jednak utrata punktów przez liderujące drużyny jest jednym z warunków, które muszą zajść, aby Flota awansowała do Ekstraklasy, to nie można zapominać o drugim, o ile ważniejszym warunku – piłkarze ze Świnoujścia muszą w następnych meczach pewnie punktować, bo zwiększenie dystansu do pierwszej dwójki może kategorycznie wykluczyć ich z walki o awans. A o kolejne zwycięstwo drużynie Petra Němca z pewnością nie będzie łatwo, bo przyjdzie jej zagrać w Radzionkowie, gdzie w tym sezonie polegli już najwięksi ligi.
Sprawca największej niespodzianki ostatniej kolejki, Dolcan Ząbki czeka wyjazd do Kluczborka, który można krótko scharakteryzować, jak wcześniej wspomniany Radzionków. Niezwykle ciężko bowiem przychodzi gościom zdobywanie punktów na stadionie MKS-u i zapewne tym razem gospodarze wykorzystają atut własnego boiska, by tym teoretycznie łatwym spotkaniem przybliżyć się do celu jakim jest utrzymanie się w rozgrywkach.
Ciekawie zapowiada się również spotkanie w Łęcznej, gdzie Bogdanka podejmie rewelacje wiosny, Wartę Poznań. Obie drużyny nie walczą już w tym sezonie o nic poza jak najlepszą końcową lokatą, co powinno nam zagwarantować dobre widowisko, które z pewnością są w stanie stworzyć obie jedenastki. Miejmy nadzieje, że właśnie gra bez większej presji będzie gwarancją dobrego spektaklu.
Podbeskidzie i Piast to dwie drużyny, które będą chciały w środę zmazać plamę po porażce w poprzedniej kolejce. Jeśli jednak gospodarze tego szlagierowego pojedynku awansują do Ekstraklasy, nikt nie będzie pamiętał o niefortunnej potyczce w Ząbkach. Inaczej ma się sprawa Piasta, który przecież zapowiadał powrót do piłkarskiej elity, ale już dziś możemy być pewni, że gliwiczanie na awans poczekają jeszcze przynajmniej rok, a ich budujący się stadion zamiast drużyn najwyższej w Polsce klasy rozgrywkowej będzie gościł ekipy jej zaplecza.
Kolejną drużyną własnego boiska jest w tym sezonie Sandecja. Dwadzieścia pięć strzelonych przed własną publiką bramek i zaledwie osiem straconych musi robić wrażenie przed broniącą się przed kolejnym spadkiem Odrą Wodzisław Śląski. Do Nowego Sącza piłkarze Odry przyjadą jednak zmotywowani ważnym, wywalczonym w niezwykle dramatycznych okolicznościach zwycięstwem nad Termalicą Bruk-Bet, które zapewniło wodzisławianom trzypunktową przewagę nad strefą spadkową.
Skoro Radzionków, Kluczbork i Nowy Sącz to również Polkowice należy przedstawić w bardzo korzystnym świetle, jako drużynę, która przed własną publicznością, jak na beniaminka rozgrywek jest niezwykle groźna. Tym razem jednak Górnicy z Dolnego Śląska będą musieli stawić czoła liderującym w tabeli piłkarzom Łódzkiego Klubu Sportowego, którzy po porażce w Radzionkowie zapowiedzieli, że w kolejnych spotkaniach powalczą już o zapewnienie sobie awansu.
Do kompletu spotkań dwudziestej ósmej kolejki brakuje nam jeszcze pojedynku GKP z Pogonią Szczecin, jednak niestety sprawdził się czarny scenariusz dla Gorzowskiego Klubu Piłkarskiego i po trzecim walkowerze w rozgrywkach gorzowianie automatycznie zostaną wycofani z rozgrywek.

Program spotkań dwudziestej ósmej kolejki pierwszej ligi:

Kolejarz Stróże – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, środa g.16:00
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – GKS Katowice
, środa g.17:00
Ruch Radzionków – Flota Świnoujście
, środa g.17:00
MKS Kluczbork – Dolcan Ząbki
, środa g.17:00
Bogdanka Łęczna – Warta Poznań
, środa g.17:00
Podbeskidzie Bielsko-Biała  – Piast Gliwice
, środa g.18:15
Sandecja Nowy Sącz – Odra Wodzisław Śląski
, środa g.19:00
Górnik Polkowice – ŁKS Łódź
, środa g.19:00
pauzuje Pogoń Szczecin