Mateusz Pietryga wypożyczony do Zbrosławic

Mateusz Pietryga jesienią nie będzie grać w barwach Ruchu Radzionków. Pomocnik został wypożyczony do beniaminka IV ligi, Dramy Zbrosławice.

24-latek po sześciu sezonach spędzonych w pierwszej drużynie “Żółto-Czarnych” poprosił o możliwość zmiany klubu. W poprzednim sezonie zagrał w 27 ligowych spotkaniach. Wiosną, choć jest środkowym pomocnikiem, z powodzeniem zastępował na środku obrony kontuzjowanego Tomasza Harmatę. Wobec dużej konkurencji w środku pola, obsadzonym m.in. przez graczy ze statusem młodzieżowca, zawodnik postanowił spróbować sił na wypożyczeniu. – Cenię Mateusza Pietrygę i nie chciałem, by odchodził. To była w stu procentach jego decyzja. Szukał możliwości częstszej gry na swojej pozycji – mówi trener “Żółto-Czarnych”, Marcin Dziewulski.

– Zawsze mogłem na Mateuszu polegać i dlatego oceniam go bardzo dobrze. Wywiązywał się ze swoich zadań, adaptował do gry na nieswojej pozycji, nie zawiódł, gdy przyszło mu zastąpić doświadczonego, środkowego obrońcę. Mateusz jest naszym wychowankiem i wie, że drzwi w Radzionkowie będą dla niego zawsze otwarte – zapewnia szkoleniowiec “Cidrów”.

Pietryga został wypożyczony do Dramy Zbrosławice na rok. Umowa zawiera opcję jej skrócenia i powrotu zawodnika do Radzionkowa po rundzie jesiennej sezonu 2022/23.