Tomasz Harmata z nowym kontraktem

Tomasz Harmata nadal będzie piłkarzem Ruchu Radzionków. Defensor, którego umowa wygasała w czerwcu, podpisał nowy, obowiązujący przez rok kontrakt z “Cidrami”.

Harmata trafił do Radzionkowa przed rundą wiosenną sezonu 2016/17. Niemal od razu stał się kluczową postacią drużyny, a dzięki charakterowi i boiskowej nieustępliwości zapracował na uznanie w oczach kibiców “Cidrów”. Dotychczas w barwach Ruchu zagrał 122 razy, zdobywając 9 goli i notując 5 asyst.

W poprzednich rozgrywkach obrońca na ligowych boiskach wystąpił 21 razy. Pierwszą część wiosny stracił z powodu kontuzji, ale po powrocie do pełni sił znowu stał się ważną postacią radzionkowskiej defensywy. – Tomek jest bardzo ważną częścią drużyny. Jest solidnym, silnym obrońcą. Ma świetny charakter, profil fightera i wojownika, który nigdy nie odstawia nogi. Jest zaangażowany w grę i drużynę. Bez względu na ból, czy przeciwności losu zawsze jest gotowy do tego, by pomóc i swoją postawą motywować kolegów z zespołu. Cieszę się, że zostaje z nami na kolejny sezon – mówi trener Marcin Dziewulski.

Harmata podpisał umowę, która będzie go wiązać z “Cidrami” do końca sezonu 2022/23.