Młodzi wykorzystali szanse. Gramy dalej

Pewną i wyjątkowo efektowną wygraną Ruchu zakończył się mecz I rundy Okręgowego Pucharu Polski z Andaluzją Brzozowice. Na boisku w Piekarach Śląskich “Cidry” wygrały aż 13:1. – Plan został zrealizowany, skończyliśmy ten mecz w zdrowiu, byliśmy przy tym konkretni i skuteczni. Jedziemy dalej! – skomentował występ swojego zespołu trener Marcin Dziewulski.

Łupem bramkowym podzieliło się sześciu graczy. Poza Bartoszem Nawrockim, Adamem Baranem i samobójczym trafieniem Marcina Fiuka do siatki rywali trafiali wyłącznie młodzieżowcy. Dwa gole zdobył Mikołaj Trybel, jednego Tomasz Mazur, a aż 5-krotnie do siatki przeciwnika piłkę wbijał Szymon Matysek. – Na pewno młodzież wykorzystała swoją szansę. Udowodnili, że mają bardzo dobre nastawienie i chcą pokazać się w pierwszej drużynie z jak najlepszej strony. Trzech z nich pierwszy raz w piłce seniorskiej zagrało pełne 90 minut, co również było dla mnie bardzo istotne. Jeszcze raz potwierdza się, że mamy w Radzionkowie bardzo ciekawą młodzież – mówi Dziewulski.

Wychowankowie SMS-u korzystali na tym, że mieli wokół siebie kilku bardziej doświadczonych graczy. Ich obecność dodawała im pewności siebie i stwarzała warunki do rozwinięcia skrzydeł. – Chodziło o to, by Fabian Brewczyk, Tomek Mazur czy Bartek Kuś mogli mieć koło siebie na przykład Rafała Kulińskiego, czy Bartka Nawrockiego. Z jednej strony gracze, którzy wracają do zdrowia dostali tak potrzebne im minuty, z drugiej młodzi – mając silne osobowości i mocne środowisko wokół siebie – mogli wdrożyć się w naszą grę przy okazji meczu o stawkę – docenia wartość środowego starcia szkoleniowiec “Cidrów”.

Ruch awansował do II rundy rozgrywek i czeka na losowanie następnego, pucharowego rywala. Kolejne spotkanie wstępnie zaplanowano na 7 września.

Andaluzja Brzozowice-Kamień – Ruch Radzionków 1:13 (0:5)

0:1 – Fabian Brewczyk 4′
0:2 – Bartosz Nawrocki 5′
0:3 – Marcin Fiuk – 26′-sam
0:4 – Adam Baran 35′
0:5 – Bartosz Nawrocki 45′
0:6 – Szymon Matysek 47′
0:7 – Szymon Matysek 50′
0:8 – Mikołaj Trybel 59′
0:9 – Szymon Matysek 70′
0:10 – Tomasz Mazur 75′
0:11 – Mikołaj Trybel 81′
0:12 – Szymon Matysek 82′
1:12 – Michał Augustiniok 86′
1:13 – Szymon Matysek 87′

Ruch: Gruner – Trzcionka (46′ Kopeć), Harmata (46′ Turczyn), Kuś, Mazur, Baran, Brewczyk, Kuliński (46′ Siwy), Bougduiga (46′ Piecuch), Szromek (46′ Trybel), Nawrocki (46′ Matysek). Trener: Marcin Dziewulski.

Pozostałe wyniki I rundy Pucharu Polski (Podokręg Bytom):
Nitron Krupski Młyn – Silesia Miechowice 0:8
Unia Strzybnica – Olimpia Boruszowice 1:1, k. 4:5
Rozbark Bytom – LKS Żyglin 0:3
Iskra Lasowice – Górnik Bobrowniki 0:3
Tempo Stolarzowice – Szombierki Bytom 0:12
Orkan Dąbrówka Wielka – Rodło Górniki 3:1
Tarnowiczanka Stare Tarnowice – Przyszłość Nowe Chechło 1:3

Czarni Kozłowa Góra – Odra Miasteczko Śląskie 31 sierpnia
Drama Zbrosławice – Gwarek Tarnowskie Góry 31 sierpnia


Orzeł Miedary, Polonia Bytom – wolny los