Młodzież Górnika sprawdziła “Żółto-Czarnych”

W ostatnim sparingu tego lata remisujemy z drużyną Górnika Zabrze CLJ 1:1. Bramkę dla “Cidrów” zdobył Kacper Zalewski.

Należący do czołówki młodzieżowych zespołów w kraju piłkarze Górnika poprzeczkę zawiesili radzionkowianom całkiem wysoko. Stroną przeważającą na boisku Walki Zabrze byli jednak radzionkowianie. IV-ligowcy już na początku mogli wyjść na prowadzenie, ale pędzący w kierunku bramki Michał Szromek mając przed sobą tylko bramkarza został sfaulowany tuż przed polem karnym rywala. Sędzia nie chcąc psuć sparingowego charakteru gry zdecydował, że pokaże obrońcy “Górników” jedynie żółtą kartkę.

Szromek mógł trafić również kilkanaście minut później. Tym razem jego “główkę” spod poprzeczki końcami palców na rzut rożny wybił bramkarz. Ruch przeważał, ale klarownych okazji na gole brakowało. Skuteczni byli za to miejscowi. W 27. minucie efektownie zamknięte dośrodkowanie z prawej strony boiska dało im prowadzenie.

Po przerwie “Żółto-Czarni” zdominowali boiskowe wydarzenia, ale znów brakowało im konkretów pod bramką przeciwnika. Wyraźnie pachniało jednak golem wyrównującym, którego zdobył wreszcie Kacper Zalewski. W 79. minucie “Zalu” wykorzystał dośrodkowanie Miłosza Ćwielonga, ustalając rezultat na 1:1.

Mecz z Górnikiem był ostatnią grą kontrolną “Cidrów” tego lata. Teraz podopieczni trenera Marcina Trzcionki przygotowują się już do inauguracyjnego spotkania sezonu z Dramą w Zbrosławicach. Ruch rozpocznie sezon w najbliższą sobotę. Małe derby powiatu rozpoczną się o godzinie 11:00.

Górnik Zabrze CLJ – Ruch Radzionków 1:1 (1:0)

1:0 – ? 27′
1:1 – Kacper Zalewski 79′

Ruch: Strzelczyk – Turczyn, Harmata, Fulianty, Ćwielong – Kwaśniewski, Sadlak, Gwiaździński, Zalewski, Kowalski – Szromek. Zagrali również: Matysek, Siwy, Dudziński, Brewczyk, Zapiór, zawodnik testowany.