Na inaugurację ligi Ruch zagra w Ząbkach

Przeciwnie Dolcan, który był rewelacją rundy rewanżowej sezonu 2010/2011, a który utrzymał większość czołowych piłkarzy, a przed sezonem 2011/2012 wzmocił swoją kadrę kilkoma szerzej znanym w kraju nazwiskami. Trudno więc dziwić się opiniom, że to gospodarze sobotniego meczu będą faworytami w starciu z młodą jak żadna inna w tej lidze drużyną Ruchu Radzionków.
Ale kto powiedział, że ta radzionkowska młodzież musi zbierać frycowe?! Wsparta doświadczonymi Piotrem Rockim, Jarosławem Kaszowskim czy Adamem Giesą środkowa defensywa czy atak złożone albo z nastolatków, albo z zawodników, którzy dopiero co z wieku młodzieńczego wyszli, śmiało okazać może się mieszanką wybuchową. Bo przecież nie tylko choćby bracia Mak udowodnili już w poprzednim sezonie, że mimo młodego wieku są w stanie ponieść tę drużynę, ale i właściwie każdy zawodnik z tej nowopozyskanej młodzieży ma opinię dużego talentu. Jeśli go potwierdzą już od pierwszego meczu, kibice Ruchu wcale drżeć o wyniki swojej ukochanej drużyny nie będą musieli, wręcz przeciwnie – mogą być nieraz bardzo poztywnie zaskoczeni. Dlatego pełni wiary udali się radzionkowianie do Ząbek z chęcią odgryzienia się za porażki w poprzednim sezonie.
A ta w Ząbkach jesienią ubiegłego roku była jedną z najgorzej wspominanych w tamtym okresie. Także wiosną już w Bytomiu-Stroszku Dolcan okazał się górą. Do trzech razy sztuka!

Początek meczu Dolcanu z Ruchem Radzionków w Ząbkach na stadionie przy ulicy Słowackiego w sobotę 23 lipca o godzinie 17:00. Sędzią tego inaugurującego sezon 2011/2012 dla obu drużyn spotkania będzie Erwin Paterek z Lublina.