Nie taki diabeł straszny? Ruch zagra u lidera

Drugi raz piłkarze Ruchu Radzionków zagrają pod wodzą trenera Michala Farkasa o ligowe punkty. Po efektownej wygranej z Przemszą Siewierz, w sobotę poprzeczka powędruje w górę.

Po siedmiu rozegranych spotkaniach gliwiczanie mają 18 punktów. Przegrali tylko raz, ulegając w drugiej kolejce Podlesiance w Katowicach. Pozostałe spotkania rozstrzygali na swoją korzyść, choć często dopiero w drugiej połowie, minimalnie przechylając szalę na swoją korzyść. Kolejni rywale stawiali się ekipie z Gliwic, ale właśnie mocne końcówki meczów są silnym punktem drużyny trenera Jarosława Wójcika. “Dwójka” Piasta aż w pięciu meczach gole zdobywała w ostatnich 10 minutach. Z Unią Dąbrowa odrobiła dwubramkową stratę, decydujący cios zadając w doliczonym czasie, z Przemszą w Siewierzu zwycięstwo zagwarantowała sobie na 7 minut przed końcem, bardziej efektowne wygrane pieczętowała w ostatnich minutach starć ze Śląskiem Świętochłowice, Wartą Zawiercie i Victorią Częstochowa.

Oglądaj transmisję “na żywo” z meczu Piast II Gliwice – Ruch Radzionków

Mimo przerwy reprezentacyjnej wiele wskazuje na to, że szkoleniowcy drugiego zespołu gliwiczan nie powinni korzystać ze zbyt dużego wsparcia przedstawicieli I drużyny. Mimo to podopiecznych trenera Michala Farkasa czeka trudne zadanie. – Zagramy u lidera, więc wiemy, że czeka nas ciężki mecz. Pracujemy jednak spokojnie. Wiemy, że trzeba punktować, ale mamy szacunek do rywala. Piast nieprzypadkowo jest pierwszy w tabeli, ale mecze na wszystkich poziomach udowadniają, że niespodzianki w piłce się się zdarzają i możemy zrobić ją w Gliwicach. Do tego będziemy się przygotowywać – zapowiada słowacki szkoleniowiec Ruchu.

Po pierwszym, prowadzonym przez siebie z ławki meczu, 37-latek był usatysfakcjonowany osiągniętym rezultatem. – Inkasujemy trzy punkty w tabeli i to najważniejsze. Stracone gole przeanalizuję i wyciągniemy z nich wnioski. Patrzę przez pryzmat wyniku. W sobotę spełniliśmy swój cel, a czy wygramy 1:0, czy 7:3, punktów dopiszemy tyle samo – tłumaczy Farkas. Przed spotkaniem w Gliwicach musi jednak znaleźć sposób na to, by defensywa jego drużyny stała się szczelniejsza. O ile nikt nie strzela w lidze tylu goli co Ruch, to w górnej połówce nikt tyle również nie traci. Spośród pierwszej ósemki tylko dwa zespoły mają “dwucyfrową” liczbę o stronie strat bramkowych. Obrona “Żółto-Czarnych” dawała się tymczasem pokonywać aż… 17-krotnie.

Niewykluczone, że receptą na poprawę tego elementu będą zmiany w wyjściowej jedenastce. O ile na spotkanie z Przemszą Siewierz szkoleniowiec radzionkowian desygnował skład mocno zbliżony do tego, który oglądaliśmy w Radzionkowie od początku rozgrywek, nie wykluczył, że z biegiem czasu korekt będzie więcej. – W pierwszym meczu nie zrobiłem żadnej rewolucji, ale każdy dostanie swoją szansę. Nikt nie powiedział, że tydzień po meczu z Przemszą nie będzie zmian. Każdy zaczął u mnie z czystą kartką i każdy swoją okazję dostanie – deklaruje Farkas.

Początek meczu z Piastem II Gliwice w sobotę o godzinie 11:00. Spotkanie odbędzie się na boisku Carbo, przy ulicy Lekarskiej 5. Dla osób, które nie będą mogły dotrzeć na obiekt lidera, Telewizja Internetowa Ruchu Radzionków przeprowadzi transmisję w systemie pey-per-view.