O rewanż i spokój w tabeli. Ruch zagra z Rozwojem

Po majówkowym maratonie i udanym spotkaniu MKS-em Myszków piłkarze Ruchu Radzionków na nieco dłużej pozostaną we własnym mieście. W pierwszym z dwóch kolejnych starć z przedstawicielami katowickiej piłki w najbliższą sobotę podejmą ekipę Rozwoju.

Złożona z wychowanków drużyna z pewnością będzie dla “Cidrów” rywalem niewygodnym. Zespół trenera Rafała Bosowskiego – podobnie jak radzionkowianie – walczy o status śląskiego I-ligowca na kolejny sezon. Sytuacja w stawce dla katowiczan jest jednak nieco trudniejsza niż u “Żółto-Czarnych”. Plasują się na ósmym miejscu, do Ruchu tracą pięć oczek, a nad zagrożoną dziś spadkiem, dziesiątą lokatą, mają tylko trzy punkty przewagi. Młodzież z Katowic ma jednak jeszcze w zanadrzu do rozegrania zaległy mecz z MKS-em Myszków. Wynik tej rywalizacji dla obu ekip może okazać się kluczowy, niemniej ważny będzie jednak również rezultat sobotniego starcia przy Knosały.

Ruch będzie chciał rewanżu za nieudany występ w Katowicach w rundzie jesiennej. Wówczas słaby początek sprawił, że “Żółto-Czarni” musieli odrabiać dwubramkową stratę do rywala, a że udało się to tylko połowicznie, do domów wracali bez punktów. Dla Rozwoju tamta wygrana była wyjątkowo istotna – po bardzo słabym starcie rozgrywek ekipa trenera Bosowskiego zaczęła się rozkręcać i dziś jest na dobrej drodze do utrzymania.

W poprzednim meczu Rozwój przegrał na swoim boisku z liderem tabeli, Podlesianką 0:1. Derby były niezłym widowiskiem, w którym gospodarze mieli sporo szans na sprawienie niespodzianki i odwrócenie losów spotkania. Teraz stratę punktów będą chcieli powetować sobie w Radzionkowie. Ruch zamierza jednak “robić swoje” i wykonać jeszcze jeden krok w stronę zapewnienia sobie spokojnej końcówki rozgrywek. Przy okazji “Żółto-Czarni” wciąż walczą o tytuł najlepszej drużyny wiosny i najlepiej punktującej ekipy przed własną publicznością. Oba “tytuły” są w ich zasięgu, a zwłaszcza ten ostatni – przy wsparciu niezawodniej, radzionkowskiej publiki, wydaje się możliwy do osiągnięcia.

Spotkanie Ruchu Radzionków z Rozwojem Katowice zostanie rozegrane w sobotę, 11 maja. Początek o godzinie 17:00. Zapraszamy!