Obronić przed spadkiem, zapewnić awans. Dwudziesta siódma kolejka

Początek dwudziestej siódmej kolejki zaplanowano na piątkowe popołudnie, kiedy we Wodzisławiu Śląskim zmierzą się jedenastki Piasta Gliwice i Bogdanki Łęczna. Obie drużyny dzieli dziesięć punktów w ligowej tabeli, ale mimo tego ani Piast nie ma już większych szans na awans, ani też Bogdanka nie drży o ligowy byt. Na stadionie Odry to jednak Piastunki zagrają pod większą presją, bo kibice z Gliwic zdecydowanie nie mogą być zadowoleni z wyników osiągniętych przez podopiecznych trenera Brosza, natomiast Bogdanka z pewnością nie odpuści tego prestiżowego meczu.
Teoretycznie łatwe zadania czekają tego weekendu liderów rozgrywek zaplecza Ekstraklasy, jeszcze w piątek Łódzki Klub Sportowy przed własną publicznością meczem z Kolejarzem Stróże będzie chciał zmazać plamę, która w mniemaniu łódzkich kibiców zawodnicy zostawili w Radzionkowie przegrywając z Ruchem.
Sporą wagę ma spotkanie Odry Wodzisław Śląski z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, bo obie drużyny walczą o utrzymanie, którego z pewnością bardziej oczekują od swoich ulubieńców wodzisławscy kibice, jednak goście sobotniego meczu są szczególnie wiosną niezwykle wymagającym rywalem, także możemy być pewni, że w spotkaniu, które może mieć spore znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy pozostania w pierwszej lidze obie drużyny zagrają na maksimum swoich możliwości.
Podobną rangę będzie miało spotkanie w Szczecinie, gdzie Pogoń podejmie MKS Kluczbork. Również w tym spotkaniu stawką będą nie tylko trzy punkty, ale i przybliżenie się celu jakim w tym momencie dla obu ekip jest utrzymanie się w pierwszej lidze.
Już wiadomo, że nie dojdzie do spotkania Floty Świnoujście z Gorzowskim Klubem Piłkarskim, goście tego spotkania nie pojawią się w Świnoujściu czego skutkiem będzie przyznanie walkowerem trzech punkty Wyspiarzom.
Do Ostrowca Świętokrzyskiego zawitają piłkarze Ruchu Radzionków, którzy po dobrym spotkaniu w Katowicach i pokonaniu przed własną publicznością ówczesnego lidera z Łodzi z pewnością, mimo, że Cidry nie walczą o utrzymanie, czy awans, będą chcieli pokazać się po raz kolejny z dobrej strony, jednak KSZO walczące o wydostanie się ze strefy spadkowej będzie satysfakcjonowało tylko zwycięstwo w spotkaniu rozgrywanym przez własną publicznością.
Ciekawie zapowiada się spotkanie GKSu Katowice z beniaminkiem z Polkowic. Katowiczanie przed własną publicznością postarają się o przełamanie kiepskiej passy trzech ostatnich spotkań bez zwycięstwa, a goście z Dolnego Śląska wraz z Ruchem Radzionków walczą o miano najlepszego beniaminka ligi.
Arcyciekawie zapowiada się niedzielne spotkanie Warty Poznań z Sandecją Nowy Sącz. Obie drużyny prezentują wiosną naprawdę dobrą formę, co przy świetnie zapowiadającej się tradycyjnie wiosną w Poznaniu frekwencji powinno być gwarancją dobrego dla oka widowiska.
W Ząbkach natomiast dojdzie do pojedynku Dawida z Goliatem, gośćmi ostatniej drużyny tabeli będzie bowiem lider z Bielska-Białej. Pewne zwycięstwo Górali będzie z pewnością potwierdzeniem wysokiej w tym sezonie formy Podbeskidzia i kolejnym, ważnym krokiem do historycznego awansu.

Program dwudziestej siódmej kolejki pierwszej ligi:

Piast Gliwice – Bogdanka Łęczna, piątek g. 18:00
ŁKS Łódź – Kolejarz Stróże, piątek g. 19:00
Odra Wodzisław Śląski – Termalica Bruk-Bet Nieciecza, sobota g .17:00
Pogoń Szczecin – MKS Kluczbork, sobota g. 17:00
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Ruch Radzionków, sobota g. 18:00
GKS Katowice – Górnik Polkowice, sobota g. 18:00
Warta Poznań – Sandecja Nowy Sącz, niedziela g. 16:00
Dolcan Ząbki – Podbeskidzie Bielsko-Biała, niedziela g. 16:00
Flota Świnoujście wygrywa walkowerem