Odpadamy po karnych. Ruch żegna się z Pucharem

Na etapie ćwierćfinałów swoją tegoroczną przygodę w pucharowych zmaganiach na szczeblu Podokręgu Bytom zakończyli piłkarze Ruchu Radzionków. “Żółto-Czarni” po remisie 1:1 z Odrą w Miasteczku Śląskie przegrali w serii rzutów karnych 2:4.

Zgodnie z zapowiedzią trener Marcin Trzcionka zdecydował się na rotację składem, w miarę możliwości oszczędzając siły swoich kluczowych zawodników i dając szansę rzadziej grającej młodzieży. “Cidry” wyszły na prowadzenie w 14. minucie za sprawą trafienia Michała Szromka. Gospodarze odpowiedzieli dzięki pięknej bramce Dawida Muchy. Wynik ustalony do przerwy nie zmienił się w ciągu kolejnych 45 minut i o awansie do półfinałów musiały zdecydować rzuty karne. “Dodatkowe” emocje już spoza boiska śledził Szymon Siwy, który w samej końcówce spotkania dostał czerwoną kartkę, będącą konsekwencją dwóch napomnień żółtymi.

“Jedenastki” lepiej wykonywali gracze lidera okręgówki. Gospodarze nie pomylili się ani razu a ich bramkarz, Kamil Buszka, obronił uderzenia Miłosza Ćwielonga i Kacpra Sadlaka. – To był bardzo intensywny mecz, niestety dla nas zakończony zwycięstwem gospodarzy. W grze sprawdziliśmy kilka wariantów ustawienia, szanse otrzymało paru zawodników którzy dotychczas grali mniej w lidze. Stworzyliśmy dużo sytuacji by mecz, w regulaminowym czasie rozstrzygnąć na własną korzyść, niestety piłka nie chciała wpaśc do bramki rywala, który też – głównie po stałych fragmentach gry – stwarzał okazje strzeleckie. Gratuluję drużynie z Miasteczka i życzę jej powodzenia w dalszej fazie rozgrywek oraz w lidze – podsumował trener Marcin Trzcionka.

Odra Miasteczko Śląskie – Ruch Radzionków 1:1 (1:1), k. 4:2

0:1 – Michał Szromek 14′
1:1 – Dawid Mucha 35′

Rzuty karne: Strzelczyk +, Matysek +, Ćwielong -, Sadlak –

Ruch: Zapiór – Otwinowski (46′ Harmata), Fulianty (46′ Turczyn), Brewczyk (46′ Gwiaździński), Ćwielong, Zalewski (46′ Siwy), Dudziński (85′ Strzelczyk), Sadlak, Duda, Macioch (46′ Matysek), Szromek. Trener: Marcin Trzcionka.

Żółte kartki dla graczy Ruchu: Ćwielong, Siwy
Czerwona kartka: Szymon Siwy 90′ (za dwie żółte)