Pucharowy przerywnik w Miasteczku

Odra Miasteczko Śląskie będzie środowym rywalem Ruchu Radzionków w walce o kolejną rundę Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu.

Odra Miasteczko Śląskie w tym sezonie ma za sobą już dwie pucharowe potyczki. W I rundzie wygrała 6:2 z A-klasowym Piastem Ożarowice, a w kolejnej – dopiero po rzutach karnych – poradziła sobie z grającym piętro wyżej LKS-em Żyglin. O formie naszych najbliższych rywali świadczy jednak przede wszystkim lokata w ligowej tabeli. Odra przewodzi bytomsko-zabrskiej okręgówce, po inauguracyjnym falstarcie z Czarnymi Sucha Góra odprawiając z kwitkiem wszystkich pięciu kolejnych rywali. Zespół, z którego składu kibice Ruchu najlepiej mogą kojarzyć mającego za sobą krótki epizod w “Cidrach” Łukasza Jaworka, bije się więc o awans do nowotworzonej w przyszłym sezonie II Ligi Śląskiej.

“Cidry” w trzeciej rundzie pucharowych zmagań stawiły się dzięki gładkiej wygranej z Górnikiem Bobrowniki Śląskie. Ruch, który ma za sobą derby z Szombierkami, a w najbliższy weekend zmierzy się o punkty z sąsiadującą mu w tabeli Przemszą Siewierz, w środę zagra z zamiarem wywalczenia kolejnego awansu, ale też rotowania składem tak, by wobec ubytków kadrowych nie forsować przesadnie swoich kluczowych zawodników. – Mając niezbyt liczną kadrę skupiamy się głównie na lidze. Mecz w Miasteczku Śląskim będzie szansą dla zawodników, którzy mniej grają o punkty – zdradza trener Marcin Trzcionka.

Początek spotkania w Miasteczku Śląskim w środę o godzinie 16:20.