Pierwszy sparing za “Cidrami”

Piłkarze Ruchu Radzionków mają za sobą pierwszy sparing tego lata. Podopieczni trenera Marcina Dziewulskiego zmierzyli się w Zabrzu z młodzieżą tamtejszego Górnika.

“Żółto-Czarni” w pierwszej połowie zagrali w zestawieniu wyłącznie młodzieżowym. Pierwsze 45 minut skończyło się pewnym prowadzeniem gospodarzy, którzy po 20 wyrównanych minutach zaczęli punktować gości z Radzionkowa. Do przerwy miejscowi prowadzili 3:0.

Po zmianie stron, mimo że po stronie Ruchu pojawili się już bardziej doświadczeni gracze, zabrzanie szybko podwyższyli rezultat na 4:0. IV-ligowcy z Radzionkowa próbowali gonić wynik, ale byli przy tym wyjątkowo nieskuteczni, nie wykorzystując żadnej ze stworzonych przez siebie okazji.

W sobotnim sparingu nie wystąpiło kilku graczy z kadry trenera Marcina Dziewulskiego. W Zabrzu nie zagrali Rafał Kuliński, Michał Szromek, Szymon Cichecki, Kamil Kopeć, Amine Bougduiga. Kolejne towarzyskie starcie Ruch rozegra w najbliższą sobotę. “Cidry” zmierzą się na wyjeździe z III-ligową Odrą Wodzisław.

16 lipca 2022, boisko Walki Zabrze, mecz sparingowy

Górnik Zabrze U-18 – Ruch Radzionków 4:0 (3:0)

Skład Ruchu
(I połowa): Gruner – Ostałowski, Szlenk, zawodnik testowany, Musik, Brewczyk, Kuś, Siwy, Turczyn, Zalewski, Matysek.
(II połowa): Szukała – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Ćwielong – Gwiaździński, Baran, Mazur, Piecuch, Dudziński – Nawrocki.