Miłosz Ćwielong przedłużył kontrakt

Miłosz Ćwielong jest kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na przedłużenie swojego pobytu w Radzionkowie. 22-letni obrońca podpisał z “Cidrami” nowy kontrakt.

Ćwielong trafił do Radzionkowa przed sezonie 2020/21. Szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, którego nie oddawał przez niemal dwa lata. – Ma świetny charakter prywatnie i na boisku. Nie boi się ciężkiej pracy i radzi sobie z trudnymi momentami. Zna swoją rolę w drużynie, którą przez ostatnie dwa lata sukcesywnie budował. Na początku zdarzały mu się błędy, potem zaczął notować coraz więcej fajnych momentów a dziś wyrósł na naprawdę solidnego obrońcę. Dobrze wyszkolony, świetnie gra głową, solidnie realizuje powierzone zadania. Jest ważną częścią tej drużyny, do której świetnie pasuje w szatni i na boisku. Cieszę się, że zostaje i wspólnie będziemy pracować na podtrzymanie jego pozycji – charakteryzuje swojego zawodnika trener Marcin Dziewulski.

Ćwielong w barwach Ruchu rozegrał dotychczas 63 spotkania, w których zdobył 6 goli i zanotował 3 asysty. Dzięki jednemu z trafień został laureatem plebiscytu na Gola Roku 2021. Jego nowa umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2021/22.